Dolani deklasirani v Krškem, do zmag tudi SVIŠ in Šmartno

Ta konec tedna smo spremljali tudi prve obračune v končnici za prvaka v 1. B DRL. Na treh tekmah smo videli pričakovane zmage prvih treh ekip na lestvici. Prvi krog končnice za prvaka je tako minil brez presenečenj.

Prvi krog sta v petek otvorila Šmartno in Brežice. Začetek tekme je pripadel gostom, ki so v uvodnih minutah povedli in vzdrževali vodstvo vse do konca polčasa. Domačini so v prvem delu tekme prikazali bledo predstavo, do konca prvega polčasa pa so le prišli do minimalnega vodstva (18:17). Desetminutni odmor je bolje del domačinom, ki so v drugi del stopili z boljšo energijo. Šmarčani so se s serijo štirih zaporednih golov, brez prejetega oddaljili od tekmeca in višali svojo razliko. Domačini so do konca tekme vzdrževali svojo prednost in na koncu slavili zasluženo zmago.

Popolnoma drugo sliko smo videli v Krškem, kjer je gostoval zasavski klub RK Dol TKI hrastnik. Že od prvih minut tekme je bilo videti, da Dolani niso bili pravi. Krško je dominiralo na igrišču in v 14. minuti vodilo že z 14:4. Dolani nikakor nislo našli recept za odlično igro Posavcev, ki so na polčas odšli z ogromno prednostjo (25:13). V drugem delu tekme smo lahko spremljali podobno sliko kot v prvem. Dolani so še vedno nadaljevali s slabo igro. Kljub dvema prejetima rdečima kartonoma na strani Krškega, gostje niso znali izkoristiti številčne prednosti. Na koncu smo videli visoko zmago domačinov, ki so slavili z rezultatom 44:30.

Veliko bolj napeto je bilo na Igu, kjer smo spremljali tekmo med Mokerc-KIGom in RK SVIŠ IG. Ekipi sta bili izenačeni praktično celotno tekmo. V prvem polčasu so Ižanci držali stik z nasprotnikom, ki je prvi del tekme dobil z rezultatom 15:17. Rokometaši SVIŠ-a se tudi v drugem polčasu niso uspeli odlepiti od nasprotnika, ana koncu slavili zmago z majhno razliko (31:33).