DRAMA V NAŠICAH: Rdeči karton za Dibirova, “zmagovalna poteza” Čupića, slovo kapetana ter 31. zaporedni naslov

Na četrti tekmi za hrvaškega prvaka so še tretjič slavili igralci Zagreba, ki so v rekordno nabiti našički dvorani (približno 2500 gledalcev) postali novi stari hrvaški prvaki.

Prvih dvajset minut so v dvorani OŠ kralja Tomislava spremljali povsem enakovreden obračun. Prvi so za dva zadetka povedli varovanci Branka Tamšeta, a so to prednost hitro zapravili. Po 30 minutah je bila v ospredju ekipa Slavka Goluže s 15-17. V drugem polčasu so igralci iz hrvaške prestolnice bolj ali manj uspeli držati Tamšetove varovance na razmaku treh zadetkov. V tem delu tekme si je rdeči karton prislužil Timur Dibirov, ki najprej ni želel takoj prepustiti žoge nasprotnikom, nato pa še planil nad Markušića. Največje zasluge za zagrebško vodstvo v drugem polčasu je imel slovenski vratar Aljaž Panjtar, ki je postregel z nekaj ključnimi obrambami drugega dela.

A domači so se v samem zaključku približali na le gol zaostanka, da pa je zmaga odšla v Zagreb, pa je poskrbel Ivan Čupić, ki je teatralno (ali pa izkušeno) padel ob izvajanju sredine in s tem odnesel zlata vredne sekunde.

To je bila tudi zadnja tekma v dresu Nexe Našic za domačega kapetana Janka Kevića, ki je v klubu preživel 11 sezon, sedaj pa se seli v tretjo nemško ligo.

Nexe Našice – HC PPD Zagreb
(15-17) 27-28

RK NEXE:  Račić 2, Bakić, Mileta, Vejin, Car (7 obramb), Sršen 4, Radovanović (3 obrambe), Jelinić 4, Blažević, Velkavrh, Severec, Moslavac 3, Kević 2, Tomić 1, Melić 10, Markušić 1

PPD Zagreb: Ceković, Kos 4, Ćavar, Faljić, Gojun, Srna 5, Slavić (1 obramba), Klis, Panjtar (6 obramb), Kraljević, Musa 2, Čupić 7, Dibirov 4, Kavčič 2, Leimiter 3,  Grahovac 1