Dvoboj zadnjeuvrščenih ekip pripadel Mariborčanom

RK Maribor Branik je s 23-28 na gostujočem terenu ugnal RD Butan Plin Izolo. Mariborčani v prvenstvu niso zmagali že vse od 9. novembra, ko so premagali prav Izolane.

Štajerci so hitro prevzeli pobudo na igrišču in si kmalu priigrali 4 zadetke prednosti. Eden izmed najboljših posameznikov Branika je bil prav gotovo vratar Mark Ferjan, ki je že v prvem polčasu zbral kar sedem obramb. V vrstah Izole je veliko poskušal Spasoje Gačević, ki je v prvem polčasu dosegel 4 gole. Izid polčasa (9-14) je postavil Filip Jerenc in Maribor je na odmor odšel z dokaj udobno prednostjo petih golov.

Tudi v drugem polčasu se je nadaljevala dominantna predstava gostov, ki so po desetih minutah svojo prednost povečali že na 10 golov (13-22).  Z dobro igro sta nadaljevala Filip Jerenc in Andraž Velkavrh, ki sta oba dosegla po sedem golov. Najboljša strelca Izole sta bila Gačević in Ilija Petrović s šestimi zadetki. Mariborčani so v končnici nekoliko popustili in Izola se je približala, a zmaga Branika ni bila nikoli ogrožena.

Če so Mariborčani prekinili dolgo serijo porazov, pa je serija Izole še daljša, saj so bili nazadnje neporaženi septembra, ko so remizirali s Trimom. Izolani se bodo v naslednjem krogu pomerili z Gorenjem iz Velenja, njihovi današnji krvniki pa bodo gostili MRD Dobovo.