Evropsko prvenstvo: Visok poraz mladincev na uvodni tekmi

Mladinci so na Portugalskem, kjer se odvija evropsko prvenstvo do 20 let, odigrali svojo prvo tekmo in izgubili proti reprezentanci Madžarske.

Slovenija je odlično odprla uvodno tekmo in povedla z rezultatom 2-0. Vodstvo Slovencev je trajalo le 4 minute, ko so Madžari pokazali svojo kvaliteto in povedli. Mlada reprezentanca Madžarske je stopnjevala igro in v 22. minuti povedla že s prednostjo petih zadetkov (11-6). Slovenci so do konca polčasa pritisnili na plin in se približali na 3 zadetke zaostanka (14-11). V prvem polčasu sta z vsak po tremi zadetki za Slovenijo bila najbolj razpoložena Mitja Janc in Andraž Makuc.

V drugem polčasu se je Madžarska počasi, a vztrajno oddaljevala. V 36. minuti so namreč povedli s šestimi zadetki prednosti (19-13). Slovenci se v nadaljevanju tekme nikakor niso uspeli približati in resno ogroziti vodstva vzhodnih sosedov. Madžari so v zaključku tekme prišli do najvišje prednosti na tekmi.

Madžarska U20 – Slovenija U20 31-22 (14-11)
Top strelca: Mitja Janc 8, Andraž Makuc 3