Glede na začetek tekme zelo nepričakovan konec

19. krog tekmovanja v 1. B DRL so že v sredo otvorili igralci Brežic, ki so doma gostili Šmarčane. Začetek tekme je obetal popolnoma drugačen zaključek, kot smo ga spremljali. Na koncu sta se ekipi razšli z delitvijo točk.

Po uvodnem “tipanju” so v 8. minuti pobudo prevzeli gostje iz Šmartnega. V 12. minuti so povedli s 4:7, a se domačini niso kar tako dali. Brežice, ki v drugem delu prvenstva igrajo kot prerojene, so že v 18. minuti izid poravnale na 8:8, a je ponovno sledil padec v domači igri. Domačini od 16. do 30. minute niso uspeli zadeti več kot enkrat, kar je pripeljalo goste do visoke prednosti ob polčasu. Po 30 minutah je na semaforju pisalo 9:15.

Šmartno je v drugi polčas vstopilo zelo lahkotno. Lahko bi rekli, da jih je prednost 6 zadetkov ob polčasu malce uspavala. V 9 minutah nadaljevanja je Brežičanom uspelo prepoloviti prednost gostov (39. minuta, 16:19), a to še ni bilo vse. Iz minute v minuto so domačini čutili, da lahko izid preobrnejo in v 52. minuti je sledilo izenačenje na 24:24. V naslednjem napadu Šmartno ni bilo uspešno, kar so na drugi strani Brežice izkoristile in v 55. minuti prišle do vodstva s 25:24. V naslednjem napadu so zadeli tudi Šmarčani in poravnali izid na 25:25. To je bil tudi zadnji gol na tekmi in ekipi sta se razšli z delitvijo točk.

Najboljši posameznik tekme je bil Brežičan Luka Koprivc (10 zadetkov), pri nasprotnikih pa je največkrat zadel Luka Rozina, ki je dosegel 7 golov.

V naslednjem krogu se Brežice odpravljajo na gostovanje k Rudarju, Šmartno pa gosti Krško.