Hrvatice pričakovano preko Paragvaja, a nadaljevanje bo težko

Hrvatice premagale Paragvajke

V drugem dnevu tekem skupine G sta se odvila dvoboja Japonske in Brazilije ter Hrvaške in Paragvaja. Prva tekma je bila glede na bližino rezultata veliko bolj zanimiva, kakor tekma naših južnih sosed.

Na prvi tekmi dneva so Brazilke v prvem polčasu prepustile igro Japonkam, vsaj tako se je zdelo. Potem, ko so se le te odcepile z dvema zadetkoma ob rezultatu 6:4, se je preostanek prvega polčasa gibal v prednosti enega ali dveh golov Japonk. Šele v zadnjem napadu so Japonke zadele za prednost treh golov in 15:12. Brazilke so v drugem polčasu pokazale svoj pravi obraz in hitro izenačile z delnim rezultatom 3-1. Tega gverilskega napada ni bilo konec, saj so Brazilke hitro povedle z rezultatom 17:21. Tekmo so nate dokaj mirno odpeljale do konca in pet minut pred koncem vodile s šestimi goli prednosti, a so Japonke nekoliko omilile svoj poraz.

Končni rezultat – Japonska : Brazilija – 25:29

Naše južne sosede so po porazu pričakale rokometašice Paragvaja. Tekme niso želel prepustiti slučajem in hitro napadle. Izjemen napad in še boljša obramba sta se stopnjevali vse do trenutka, ko je sodnik zapiskal konec prvega polčasa. Rezultat? Kar 15 proti 3 za Hrvatice. Četudi so Paragvajke v drugem polčasu dosegle trinajst golov več kot v prvem, so jih Hrvatice dosegle še dvaindvajset. Tekmo so zaključile z delnim izidom 10 proti 2. Tekma se je zaključila z dvema pomembnima točkama za Hrvaško.

Končni rezultat – Paragvaj : Hrvaška – 16:38