Iz pokala izpadel še en prvoligaš

V 1/16 pokala je izpadel še en prvoligaš, ekipa iz Ormoža. Usoden je bil drugoligaš, MRK Krka.

Ormož je bolje začel tekmo, povedel z 1:0, nato pa na tekmi ni več povedel. Krka je z razigrano igro skozi celotni prvi polčas povečevala vodstvo, najvišje vodstvo je bilo s šestimi goli razlike. Tudi v drugem polčasu se razmerje na igrišču ni spreminjalo, Ormožani so delovali brezvoljno in zaostanek za 9 v 44. minuti,  je prisilil trenerja Ormoža v minuto odmora. Stanje se ni spremenilo, štiri minute pred koncem se je sicer Ormož približal na 6, a tekma je bila odločena že veliko prej. Končalo se je z veliko zmago Krke, ki trenutno zaseda 3. mesto na lestvici 1.B lige.

Pri Krki se je z 11 goli najbolj izkazal Uroš Knavs, 7 jih je pri Ormožu dosegel Gašper Hebar. Blaž Brajer in Žan Rauh sta za Krko skupaj dosegla 12 obramb, vsak jih je prispeval 6. V vratih Ormoža pa je Alen Skledar zbral 16 obramb, Tomislav Balent je je od treh strelov na gol ubranil vse 3.