Izola v zaključku do zmage nad Krškim, tesni zmagi za Dol in Radovljico

Zapleta se dogajanje v 1.B ligi. Izolani so na derbiju kroga v gosteh premagali ekipo Krškega in tako dodatno začinili boj za naslov prvaka. Primorci se sicer v dvoboj med Krškim in Krko verjetno ne bodo vmešali, imajo pa Krčani na prvem mestu ob dveh odigranih tekmah več štiri točke prednosti pred novomeško Krko. Pri prvem pregledu tekem 20. kroga si bomo pogledali še dve tesni zmagi. Ekipa RK Dol TKI Hrastnik nad Sevnico na drugi pa so Radovljičani na domačem parketu premagali Grosupeljčane.

RK KRŠKO : RD BUTAN PLIN IZOLA  29:30 (16:14)
Sintič 7, Baznik in Romih po 5; Stopar 12, Poberaj 7

Zelo zaspan začetek obračuna, saj smo v prvih 10. minutah videli le pet golov (3:2). Tekma se je v nadaljevanju vendarle nekoliko razživela. Kot smo pričakovali za izenačeno tekmo si nobena izmed ekip ni uspela priigrati. Ekipa sta igrali igro gol z gol z nekaj menjavanji v vodstvu. Kot prvi so si prednost dveh zadetkov po golu Marka Sintiča priigrali Krčani, ki so v 20. minuti povedli z 10:8. Domačini so v zaključku prvega polčasa ujeli pravi ritem in v 27. minuti povedli že za štiri zadetke (15:11). Izolani so do konca prvega polčasa zaostanek uspelo prepoloviti in tako sta ekipi na odmor odšli pri rezultatu 16:14. Po izenačenem vstopu v drugi polčas pa so po slabih 10. minutah gostje rezultatu znova izenačili, tokrat na 20:20. V 47. minuti so Primorci prvič na tekmi povedli z dvema goloma prednosti (22:24). A gostitelji so dobrih 10. minut pred koncem srečanja rezultat ponovno izenačili in tako se nam je obetal razburljiv zaključek tekme. V zadnjih 10. minuti so gostje dvakrat vodili s prednostjo dveh golov, a so domačini zaostanek vselej pokrili. V 59. minuti ob vodstvu 28:30 pa je bilo jasno, da bodo Izolani osvojili vsaj točko. Na koncu se je izkazalo, da je bila ta prednost odločilna in tako so se gostje veselili zmage z 29:30 in novih dveh točk.

RK DOL TKI HRASTNIK : RK SEVNICA  29:28 (11:13)
Blagotinšek in Zupanc po 7; Cigler 12, Pinterič 5

Tekmo so bolje odprli gostje in že v 8. minuti vodili s štirimi zadetki prednosti (1:5). Nato so se prebudili tudi domačini in v 12. minuti zaostanek znižali le še na gol zaostanka (5:6).A gostje, ki so na začetku obračuna delovali izvrstno so znova udarili in v 19. minuti povedli z 6:12. Z minuto odmora je moral tako razumljivo odreagirat trener domače zasedbe, Gregor Pesko. Nato pa je sledil strelski post gostujoče zasedbe. To so s pridom izkoristili domači, ki so se v 28. minuti približali le še na gol zaostanka (11:12). Zadnji gol v prvem polčas pa so vseeno dosegli domači in tako na odmor odšli s prednostjo dveh zadetkov (11:13). Gostje so bolje odprli tudi drugi polčas in v 37 minuti povedli z štirimi goli naskoka (14:18). Nato pa so pobudo na igrišču prevzeli domači in v 44. minuti rezultat izenačili na 20:20. Nekaj minut kasneje so Dolani prvič na tekmi tudi povedli (22:21). V 54. minuti so prednost povišali ter povedli z 27:24. To se je na koncu izkazalo za odločilno prednost in tako so se rokometaši Dola po preobratu veselili zmage z rezultatom 29:28.

RK FRANKSTAHL RADOVLJICA : RK GROSUPLJE  25:24 (15:13)
Debelak Ž. 9, Maček 5; Sivka 10, Plut 4

Pričakovali smo še en izenačen obračun in ga tudi dobili. Po začetni igri gol za gol, so v 7. minuti gostje kot prvi na tekmi povedli z dvema goloma prednosti (3:5). Prednost gostov pa so Radovljičani izničili in v 11. minuti izenačili na 5:5. Nadaljeval se je izenačen obračun z nekaj menjavanja v vodstvu. V 16. minuti pa so Grosupeljčani znova povedli z dvema goloma prednosti (7:9). A tudi to so domači hitro izničili in rezultat poravnali na 9:9. Zaključek prvega polčasa pa je povsem pripadel domačim. V samem zaključku so povedli že s tremi zadetki prednosti (15:12), na odmor pa vseeno odšli s prednostjo dveh golov (15:13). Takoj na začetku drugega polčasa so domači prednost podvojili ter povedli s 17:13. In domačini niso dovolili, da bi se gostje resneje približali. To jim je uspelo šele v 45. minuti, ko so rezultat izenačili na 19:19. Izenačen obračun smo spremljali vse do zadnjih sekund. Domači so sicer držali dva zadetka prednosti, a so gostje v 58. minuti rezultat poravnalni na 24:24. Junak domačih pa je bil z golom v zadnjih sekundah, Drejc Polančec, ki je tako svoji ekipi prinesel novo zmago (25:24).