Jovičić: “Stopiti moramo skupaj, pokazati dobro energijo in upati na čudež”

V torek so Velenjčani odigrali prvo tekmo četrtine finala Lige Evropa. Velenjčani so prikazali odlično igro v prvem polčasu, a  žal to ni bilo dovolj za novo zmago. Rokometaši Benfice so tekmo dobili z rezultatom 36:29 in imajo tako pred povratno tekmo v Rdeči dvorani kar sedem zadetkov prednosti.

IZJAVA PO TEKMI:

Zoran Jovičić, trener RK Gorenje Velenje: “Na to tekmo smo se dobro pripravljali, vedeli smo kdo so njihovi glavni aduti, to so pivoti, Kukić in Djordjić. Odigrali smo odličen prvi polčas, kjer smo dobro zaustavljali njihove najboljše igralce. Nato pa smo padli, drugi polčas smo začeli v krču in nismo mogli več parirati njihovi fizični moči. V obrambi smo popustili, zgrešili smo preveč odprtih strelov in naredili preveč tehničnih napak. Menim, da je končna razlika prevelika glede na našo prikazano igro. Gre za vrhunsko ekipo, kar so danes tudi pokazali. Glave moramo dvigniti, pred nami je tekma proti Ribnici, nato pa v torek povratna tekma z Benfico. Stopiti moramo skupaj, pokazati dobro energijo in upati na čudež. Vemo kakšne so naše želje in cilji, tako, da se pustimo presenetiti.”