Južna Koreja in Danska še naprej zanesljivo

Včeraj je bil v skupini F odigran drugi tekmovalni dan. Južna Koreja je težje od pričakovanega vpisala zmago proti Tunizijkam, Danke pa so brez težav slavile proti Kongu.

Danke so tekmo silovito začele in povedle 5-0. Nato so svoj prvi gol dosegle igralke Konga. Videli smo zanesljivo predstavo Dank, ki so prvi polčas dobile s prednostjo 11 zadetkov, ko je bilo 18-7. Na žalost se je pri Kongu poškodovala Josephine Nkou. V drugem polčasu je trener Jesper Jensen ponudil priložnost vsem igralkam, ki so mirno vzdrževale prednost in na koncu so Danke slavile z rezultatom 33-18. Prva strelka je bila Laerke Pedersen, ki je zadela 6 krat, 5 zadetkov je dodala Mette Tranborg, ki je bila na koncu izbrana za igralko tekme.

Korejke so se nepričakovano mučile s Tunizijkami, ki so se prikazale v izjemno dobri luči. Tunizjke so v prvem polčasu tudi vodile, končal pa se je z rezultatom 14-14. Tudi v drugem delu je Tunizijkam dobro kazalo, vendar v zadnjih minutah so Južnokorejke stopile na plin in tekmo dobile z rezultatom 31-29. Odlično tekmo je odigrala Ryu Eun, ki je dosegla 7 zadetkov, 6 zadetkov pa je dodala Lee Migyeong. V zadnjem krogu bomo dobili zmagovalca skupine F, saj se bodo v medsebojnem dvoboju pomerile Danke in Južnokorejke.