Južne sosede premočne nasprotnice za mlade Slovenke

Slovenska reprezentanca do 17 let je redni del evropskega prvenstva zaključila s porazom. Hrvaška je bila boljša s 25-32.

Slovenske so si na zadnji tekmi skupinskega dela želel zagotoviti prve točke, a jim to na žalost ni uspelo. Z zmago bi se Slovenske uvrstile v zaključne boje za najvišja mesta, tako pa jih čaka dvoboj za uvrstitve med 9. in 16. mestom.

Že uvod v srečanje je bil za Slovenke slab, Hrvatice so povedle s 4-0. Slovenija je v nadaljevanju lovila priključek, a razpoloženi sta bili zgolj Nika Ocepek in Azra Zulić, kar pa ni bilo dovolj. V drugem polčasu so naše sicer pokazale povsem enakovredno predstavo, saj je izid tega dela igre znašal 14-14, vseeno pa je bil zaostanek iz prvega polčasa na žalost prevelik. Prva slovenska strelka je bila Zulićeva z devetimi zadetki, pet jih je dodala Ocepkova, štiri pa Černigojeva.

Slovenija bo v sklopu evropskega prvenstva v Črni Gori znova nastopila v torek.