Kadetinje kvalifikacije začele s porazom

Slovenke klonile proti Islandiji (vir: EHF)

Ženska kadetska reprezentanca je kvalifikacije za obstanek v diviziji A začela s porazom proti Islandiji. Turnir v Beogradu se tako ni začel po željah slovenske reprezentance, ki je klonila z rezultatom 24:21. Naslednji dvoboj bo v Beogradu morda še težji, saj jih čakajo domače Srbkinje.

V prvem polčasu je Slovenija dvakrat ušla že na dva gola prednosti, a so Islandke z dobro obrambo 5-1 obakrat izenačile. Najprej po slovenskem vodstvu s 7:5 in nato po vodstvu z 9:5. Islandke so obakrat odgovorile in ekipi sta tako na odmor odšli poravnani na 9.

V drugem polčasu Islandke recepta za uspeh niso spreminjale. Še vedno so se držale globoke obrame 5-1, za katero Slovenija ni imela pravega odgovora. V 37. minuti je Slovenija z golom Azre Zulić še izenačila na 13:13, a kaj več od tega ni šlo. Islandke so se hitro oddaljile na tri gole prednosti. Nekaj upanja je posvetilo po golu Lenine Behin in znižanjem do rezultata 17:18, a je ponovno sledil islandski odgovor..

Islandke so bile v napadu izjemne, saj so zadele iz vseh štiriindvajsetih poskusov. Slovenkam je uspelo realizirati le tri od petih sedemmetrovk in zmaga je romala v roke Islandk. Slovenijo zdaj čaka dvoboj proti Srbiji, ki bo igrala pred svojim občinstvom in na domačih tleh.

Končni rezultat: Islandija : Slovenija – 24:21