Kadetski prvaki!

Kadetska ekipa Rokometnega kluba Gorenje Velenje je po zmagi nad Ribnico, dva kroga pred koncem sezone, slavila naslov kadetskih državnih prvakov.

Varovanci Boruta Plaskana so v sredo, 17. maja odigrali tekmo za naslov proti vrstnikom iz Ribnice. Po izenačenih uvodnih minutah so v enajsti minuti tekme prvič povedli gostje. Ose so na krilih razpoloženega vratarja, uspele rezultat do konca polčasa izenačiti. V drugem delu tekme so nadzor nad igro imeli Velenjčani, ki so po borbenih šestdesetih minutah slavili z rezultatom 36:33.

Najboljši strelec tekme je bil z enajstimi zadetki Vanja Dragić. Med vratnicami je bil odličen Luka Kopušar, ki je zbral štirinajst obramb.

Velenjski kadeti so do sedaj odigrali osemnajst tekem na katerih so zbrali petnajst zmag, en poraz in dva remija. S petintridesetimi točkami so tako črno-rumeni naslov državnih prvakov osvojili že dva kroga pred koncem državnega prvenstva, njihovi zasledovalci iz Ribnice imajo štiri točke manj.

Do konca kadetske sezone sta ostala še dva kroga.