Kar dva igralca dosegla po 13 zadetkov v 3. krogu 2. DRL

Značilnost 3. kroga v 2. državni rokometni ligi je visoka zmaga Pomurja, ter zmaga malo številčne ekipe Ajdovščine (nastopili so samo z 9 igralci in 3 vratarji) v gosteh proti ekipe Cerklje-Radovljica. Po 13 zadetkov Niedorferja v Murski Soboti in Rojhta v Sevnici.

Sevnica je brez večjih težav premagala Arcont Radgono, ki je na začetku povedla z 0:4, se držala do rezultata 6:6 v 19. minuti. Prvi polčas se pa se je že končal z vodstvom domačih z  13:9. V drugem polčasu je bilo 20:11 in skupaj 33:20 v korist domačinov. Niti 13 zadetkov gostujočega Rojhta ni bilo dovolj za kaj več. Pri domačih je Kolman dosegel 10 zadetkov.

V Železnikih so gostovali igralci Jadrana, ki so bolje odprli tekmo. Vodili so cel prvi polčas, ter na odmor odšli z minimalno prednostjo 11:12. V začetku drugega polčasa so domači povedli za 2 in v 39. minuti povedli z 18:16. V naslednjih 10. minutah so domači naredili delni izid 7:2, ter si priigrali odločilno prednost pred končnico, kjer so prednost 5,6 zadetkov obdržali do konca. Končni izid 31:24.
Pri domačih je Bergant dosegel 10 zadetkov, pri gostih pa sta bila najučinkovitejša Mičovič in Peharc s po 5 zadetki.

Rokometaši Pomurja so z visoko razliko premagali rokometaše Kronosa, ki so imeli precej težav s prihajanjem do priložnosti za strel. Obramba Pomurja je gostom iz Logatca dovolila samo po 8 zadetkov v vsakem polčasu. V prvem polčasu so domači zadeli 17, v drugem pa 20 zadetkov. Skupni izid 37:16. Pri domačih je izstopal Niedorfer s 13 zadetki, pri gostih pa Hočevar s 7 zadetki (4/4 iz 7m).

Na Gorenjskem so gledalci videli zmago gostov iz Ajdovščine. Cerklje so sicer začeli bolje in povedli z 4:1, vendar so jih gostje ujeli na 5. Nato se je tekma prevesila na stran gostov, ki so prvi polčas dobili z 10:14. Prednost 4, 5 zadetkov so držali do 46. minute, ko so se domači približali na 20:22 in kasneje na 21:23. Do konca tekme so gostje svojo prednost še nekoliko povišali na končnih 25:30.
Pri gostih je Masilo dosegel 8, pri domačih pa Stare 7 zadetkov.

Po 3. krogu so neporažene še 4 ekipe. Pomurje, ki je odigralo vse 3. kroge, Sevnica in Alples Železniki, ki sta odigrala po 2 tekmi in Moškanjci Gorišnica, ki je odigrala samo eno tekmo (manjka tekma 1. kroga proti Ajdovščini). Po visokem porazu v Murski Soboti so na zadnjem mestu rokometaši Kronosa, ki so še brez osvojene točke. Podobno je z Arcont Radgono na 8. mestu.