Korošči do zmage v Krškem

Včeraj sta se na tekmi pokala Slovenije pomerila RK Krško in RK Slovenj Gradec 2011. Zmage so se veselili prvoligaši.

Tekmo so bolje odprli gostitelji in z golom Alena Zoriča so povedli z 1:0. A gostje so hitro izenačili, nato pa prevzeli vajeti v svoje roke in v 10. minuti je bila prednost že 4 gole (4:8). Deset minut so prednost 4 golov ohranjali, nato pa so pred odmorom prtitisnili na plin in na polčas odšli s prednostjo 8 zadetkov. Bilo je 13:21.

V drugem polčsu je bila slika podobna, Slovenj Gradec je nekajkrat povedel že za 9. 6 minut pred koncem je nekaj upanja za domače z golom vlil Marko Sintič, a so Korošci tekmo mirno pripeljali do konca in se zasluženo veselili uvrstitve v osmino finala pokala Slovenije.

Pri domačih se je s sedmimi goli najbolj izkazal prav Sintič, za Slovenj Gradec jih je Uroš Štrumpfl dosegel 8. Slovenj Gradec se bo v 1/8 finala pomeril z zmagovalcem tekme med Slovanom in Gorenjem iz Velenja.