Krimovke do velike točke proti velikanu iz Romunije!

Rokometašice Krima Mercatorja so se v 8. krogu Delo EHF Lige prvakinj znova srečale s tekmicami iz Romunije. Po sobotni tekmi, ko so s 25:23 slavile rokometašice CSM Bucuresti, so se jim tokrat tigrice zoperstavile v gosteh.

Tako kot na prejšnji tekmi smo tudi tokrat spremljali precej izenačen prvi polčas. Krimovke so po slabem uvodu pred tednom dni nocoj bolje vstopile v tekmo in skozi celotni prvi polčas držale stik z nasprotnicami. Krimovke domačim rokometašicam niso pustile napraviti večje razlike od dveh zadetkov, prvi polčas pa se je končal enako kot prvi polčas v Ljubljani (12:11 v korist romunske ekipe).

V drugem polčasu smo videli podobno igro kot v prvem. V 50. minuti je sledil preporod Tigric, ki so obrnile rezultat in prišle do prvega vodstva na tekmi (18:19). Kasneje so varovanke Uroša Bregarja povedle tudi z dvema goloma, a z nekaj napakami so se Romunke vrnile in v 58. minuti rezultat izenačile na 22:22.

Domačinke so imele minuto pred koncem srečanja napad za vodstvo, a je sodnik dosodil prekršek v napadu in situacija se je hitro obrnila. Krimovke so imele 40 sekund za dosežek gola za zmago, minuto odmora pa je zahteval Uroš Bregar. Krimovke so zapravile napad za zmago in osem sekund pred koncem je minuto odmora vzel trener domačink. Romunke niso uspele zadeti in Krimovke so se veselile točke proti favorizirani ekipi Bucurestija.