Krimovke nemočne na Norveškem

Po sredinem gostovanju v Franciji pri Metzu, kjer so Krimovke osvojile pomembno točko v boju za nadaljevanje, so bile že pred novim zahtevnim gostovanjem. Igrale so proti aktualnim evropski klubskim prvakinjah, ekipi Vipers Kristiansand. Tekmi bi morala biti sicer odigrana že na začetku januarja, a je bila zaradi vsem znanih razlogov prestavljena. Norvežanke so v letošnji sezoni pri osmih zmagah in štirih porazih. Krimovke imajo na računu tri zmage, dva neodločena rezultata in sedem porazov. Lahko rečemo, da za obe ekipi pomemben obračun. Za Norvežanke v borbi za neposredno napredovanje, za Ljubljančanke pa v borbi za končnico. Prva medsebojna tekma med tema dvema ekipama se je v Stožicah končala z minimalno zmago Norvežank (26:27).

Rokometašice Kristiansanda so odločno vstopile v tekmo in v 7. minuti povedle s tremi goli prednosti (4:1). A Krimovke se niso dalo in tako do 11. minuti zaostanek znižale le še na gol zaostanka (6:5). Nato pa črnih 11. minut za tigrice. To so s pridom izkoristile Norvežanke in po delnem izidu 6:0 povedle s sedmimi zadetki prednosti (12:5).Strelski post Krimovk je v 22. minuti prekinila Tjaša Stanko, ki je znižala na 12:6. A aktualne evropske klubske prvakinje so s tremi hitrimi zadetki prednost povečale že na devet golov prednosti (15:6). Na polčas pa sta ekipi odšli ob razliki osmih zadetkov (17:9) v prid Norvežank.

Po izenačenih uvodnih minutah drugega polčasa so v 39. minuti srečanja igralke Kristiansanda prvič na tekmi povedle z dvomestno prednostjo (23:13). Tekma lahko rečemo, da je bilo tako odločena že pred samim koncem. Edino vprašanje, ki nam je še ostalo je bilo kakšna bo razlika ob koncu srečanja. Norvežanke so brez večjih težav nadzorovale potek srečanja in v 46. minuti povedle že s trinajstimi goli naskoka (28:15). Rokometašice Kristiansanda so tekmo brez težav pripeljale do konca in slavile s prednostjo sedemnajstih zadetkov (37:20), kar je bila tudi največja razlika na tekmi.

VIPERS KRISTIANSAND : KRIM MERCATOR 37:20 (17:9)