Krimovke pričakovano boljše na prvem četrtfinalnem obračunu

Rokometašice Krima Mercatorja so četrtfinalne dvoboje 1. ženske rokometne lige začele v udarnem slogu. Na prvem dvoboju so z visoko zmago nad Trgom ABC Izolo naredile velik korak proti uvrstitvi v polfinale.

Ljubljanska zasedba je slavila visoko zmago nad Primorkami, tigrice so bile od Izolank boljše s 47:17.

Povratna tekma Krima Mercatorja in Trga ABC Izole bo v dvorani Kraška na sporedu prihodnjo soboto, ko bodo na delu tudi ostale ekipe 1. ženske rokometne lige. Prve tekme četrtfinalnih parov se bodo igrale v Ljubljani, Kopru, Ajdovščini, Litiji, Novem mestu in na Vrhniki.

Prvi četrtfinalni dvoboj sezone 2022/23 so ljubitelji ženskega rokometa dočakali tik po koncu reprezentančne akcije med EHF tednom, s katerega so se slovenske reprezentantke vrnile z zmago in porazom proti izbrani vrsti Slovaške. Rokometašicam Krima Mercatorja je teden, ki so ga preživele z izbranimi vrstami svojih držav, očitno dal še dodaten sunek vetra v jadra, posadka Boruta Hrena namreč ni bila kos domači zasedbi.
Ljubljančanke se niso obotavljale, že v peti minuti so po zadetku Tjaše Stanko povedle s 6:1, do desete minute dvoboja pa so svojo prednost povišale na osem zadetkov razlike. V prvi polovici tekme je serijsko zadevala Jovanka Radičević, ki je sedem od svojih devet golov zabila do 26. minute, skupaj s svojimi soigralkami pa je na odmor odnesla 12 zadetkov prednosti (22:10).

Vse dvome o zmagovalcu srečanja so tigrice razblinile z delnim izidom 7:0 na začetku drugega polčasa, do konca obračuna pa se je med strelke vpisalo 11 ljubljanskih igralk. Pri gostjah, ki so tekmo končale brez poškodovane Maje Krese, sta se strelsko najbolj izkazali Teja Treven in Martina Vujmilović s po štirimi zadetki.

ČETRTFINALE MODRA SKUPINA

RK KRIM MERCATOR : ŽRK TRGO ABC IZOLA 47:17 (22:10)

Radičević 9 (2), Stanko 8 (2); Treven in Vujmilović po 4.

Ema Marković, rokometašica RK Krim Mercator: “S puncami smo odigrale dobro tekmo proti Trgu ABC Izoli. Upravičile smo vlogo favoritinj, seveda pričakujemo zmago tudi na povratni tekmi. Po reprezentančnem premoru je ta teden zelo pomemben za pripravo na novo evropsko tekmo, zato moramo nalogo opraviti maksimalno motivirano.”

Maša Benigar, rokometašica ŽRK Trgo ABC Izola: “Rezultat je žal pričakovan, a igrale smo proti ekipi, ki igra ligo prvakinj. Imamo veliko poškodovanih, poškodovala se je tudi Maja Krese, kar se je poznalo čez celo tekmo. V soboto bomo poskusile popraviti naše napake.”