Krimovke z visoko zmago nad Velenjčankami

V modri skupini 1. Ženske rokometne lige sta se v 13. krogu pomerili ekipi ŽRK Velenje in RK Krim Mercator. Krimovke so hitro pokazale svojo premoč in ob koncu prvega polčasa vodile za 10 golov. Čeprav v drugem delu 10 minut niso zadele nobenega gola, je prejšnja prednost zadostovala za obdržanje vodstva. Kazalo je, da bi se lahko zgodil preobrat, vendar so gostujoče znova pokazale dobro igro in srečanje končale z visoko zmago.

V prvih minutah sta bili ekipi izenačeni, a so Krimovke kasneje odločno povedle in prvi del tekme zaključile z 10 goli naskoka (12 – 22). Prvi gol drugega polčasa je zadela Nika Priteržnik. Zelo dobro se je s svojo obrambo izkazala vratarka Velenjčank Neja Žejn. Kljub do sedaj visokemu vodstvu Krimovk, je sledilo desetminutno zatišje. V tem času so domačinke nastreljale 4 gole in znižale zaostanek na 6 zadetkov (18 – 24). Z uspešnim strelom na gol Betchaidelle Ngombele, so gostujoče ponovno prevzele vajeti v svoje roke in pričele višati prednost. Domače rokometašice so skušali topiti razliko v golih, a jim to ni uspelo. Obračun se je končal z rezultatom 23 – 35 v korist Ljubljančank.

Največ zadetkov so prispevale Nastja Ferenc (11), Alja Varagić (8) in Betchaidelle Ngombele (5).
Najboljša vratarka je bila Neja Žejn, ki je obranila 12 strelov (34%).