Krimovke z visoko zmago proti Celjankam

V prvem krogu Pokala Slovenije za ženske sta se pomerili ekipi RK Krim Mercator in ŽRK Z’dežele. Prvi del tekme je potekal zelo napeto, ekipi pa sta si vodstvo podajali. Polčas so domače rokometašice končale s tremi goli prednosti. Gostujoče so se v nadaljevanju želele približati nasprotnicam, a jim to ni uspelo. Z odločno igro so Ljubljančanke zmagale z velikim naskokom.

Prvi polčas so bolje pričele Krimovke, nato se je stanje nekoliko spremenilo. V vodstvu so bile Celjanke, potem pa so Ljubljančanke znova prevzele vodstvo in prvi del tekme končale s tremi goli naskoka (17 : 14). V drugem polčasu so Ljubljančanke vodstvo povečevale in več kot očitno kazale svojo premoč. V tem trenutku ni bilo veliko možnosti za preobrat, saj so Krimovke igrale agresivno in odločno dominirale. Obračun so domačinke končale z visoko zmago (33 : 23)

Anika Strnad Zelen je zadela največ golov (7), sledila je Erin Novak (6).
Izkazala se je branilka mreže Barbara Elisabeth Arenhart (45%)