Krka do presenetljivo visoke zmage v Slovenj Gradcu

Nocoj je bila na sporedu zaostala tekma 2. kroga lige NLB. Na Koroškem sta moči merili ekipi Slovenj Gradca in novomeške Krke. Gostitelji imajo po uvodnih štirih tekmah pet točk (2 zmagi, remi in poraz) Krkaši eno manj (dve zmagi in dva poraza). Tako smo si lahko nadejali prave rokometne poslastice.

In to smo tudi dobili. Sicer so Slovenjgradčani na začetku povedli s 3:1, a so se gostje hitro vrnili v igro in povedli s 3:4. V nadaljevanju smo spremljali izenačen obračun ob igri gol za gol. Po dobri polovici prvega dela igre so Krkaši prvi na tekmi povedli z dvema zadetkoma prednosti (6:8). A tudi njihova prednost ni zdržala dolgo, saj so domači izid izenačili na 8:8. V zadnjih 10. minutah pa so na igrišču prevladovali gostje iz Novega mesta. Korošci niso dosegli zadetka, kar so seveda gostje s pridom izkoristili in si do konca polčasa priigrali prednost štirih golov (9:13).

Gostje so prevladovali tudi na začetku drugega polčasa. V 34. minuti so vodili že s šestimi goli prednosti (9:15). V isti minuti so prvi gol po kar štirinajstih minutah posta dosegli Slovenjgradčani. Novomeščani, ki so na tej tekmi delovali izjemno so prednost v nadaljevanju še povečali in v 41. minuti po zadetku najboljšega strelca ekipe in tudi te tekme, Uroša Knavsa povedli z osmimi goli naskoka (12:20). Domači strateg Ivan Vajdl je tako moral odreagirat z minuto odmora. To njegovim varovancem ni prav veliko pomagalo, saj so gostje v 48. minuti prvič na tekmi povedli z dvomestno prednostjo (14:24). Zaključek pa je v celoti pripadel gostiteljem. Po delnem rezultatu 7:1 so v 59. minuti prišli na štiri gole zaostanka(21:25). Jasno je bilo, da popolnega obrata ne morejo pripraviti in da se bodo Krkaši veselili nove, tretje zmage v letošnji sezoni. Tekma se je končala z rezultatom 22:27.

Pri domačih je bil z osmimi zadetki najbolj razpoložen Rok Cvetko, pri gostih pa pričakovano Uroš Knavs, ki je dosegel dvanajst golov.

SLOVENJ GRADEC : KRKA  22:27 (9:13)