Legendarni Petković zapušča moskovski CSKA

Minuli teden je v javnost odjeknila novica, da se glavni trener ruskega CSKA-ja iz Moskve, legendarni Velimir Petković, poslavlja od mesta glavnega trenerja. Nemški strokovnjak bosanskih korenin se bo osredotočil na delo v ruski reprezentanci.

Pod vodstvom legende nemške Bundeslige, ki je oktobra 2020 na klopi CSKA-ja zamenjala Olega Kuleshova, je moskovski CSKA odigral 34 tekem. Rokometaši CSKA-ja so pod vodstvom Petkovića v ruskem državnem prvenstvu osvojili srebro, v ruskem pokalu bronasto medaljo in se uvrstili v 1/8 finala evropske lige EHF, kjer so izgubili proti GOG-u.

Strokovnjak iz Banjaluke je bil prej glavni trener klubov nemških klubov HSG Wetzlar, Frisch Auf Göppingen in Füchse Berlin. Od leta 2020 je glavni trener ruske reprezentance, januarja pa je z njo na svetovnem prvenstvu v Egiptu zasedel 14. mesto.