Ljubljanski derbi pripadel Slovanu

Ljubljanski derbi je pripadel DR LL Grosistu Slovanu, ki je držal vajeti praktično skozi celotno srečanje. Rokometaši MRK Ljubljane so bili dosleden tekmec zgolj v uvodu prvega polčasa, a morali ob koncu priznati premoč svojim mestnim nasprotnikom.

Tekma se je začela precej izenačeno, prvo izrecnejše vodstvo pa so si priborili rokometaši Slovana, ki so dve zaporedni obrambi Roka Selakoviča pretvorili v serijo treh golov in v 14. minuti povedli z 9:5. Čotarjeva minuta odmora ni zalegla, »domači« so se še naprej gostili v napadu in vzdrževali zavidljivo prednost. Do prebliska so rokometaši MRK Ljubljane prišli v zadnjih minutah prvega polčasa, ko jim je prednost uspelo stopiti na 16:15, a je Slovan v zadnji minuti postregel z novima poznima zadetkoma, po katerih so si za v nadaljevanje varovanci Aleša Repine zagotovili prednost treh golov (18:15).

Tudi drugi polčas se je začel z izmenjavanjem uspešnih napadov, a rokometašem MRK Ljubljane je zmanjkala serija dobre obrambe, ki bi jih približala nasprotniku. V 48. minuti je Slovan po golu Alekse Tufegdžića prišel do najvišje prednosti (27:21) in Čotarjevi varovanci so bili ob nepravem času v težkem položaju. Domači do konca srečanja niso popustili in tekmo rutinirano pripeljali v svojo korist. Končni rezultat je bil 32:28.