Madžarke ubranile naslov, Francozinje do 3. mesta

Na sporedu je bil še zadnji dan evropskega prvenstva v rokometu za dekleta do 19 let, ki ga gosti Celje. Na tekmi za naslov evropskih prvakinj so se pomerile branilke naslove Madžarke in pa Rusinje, četrte iz zadnjega prvenstva. Na tekmi za tretje mesto pa so se udarile Francozinje in Švedinje.

FINALE

RUSIJA : MADŽARSKA  22:31 (11:17)
Zakordonskaia 6; Farkaš 7

Madžarke si v tekmo vstopile odločno da ubranijo naslov evropskih prvakinj. Tako so v 6. minuti vodile že s tremi goli prednosti (2:5). Rusinje pravega recepta niso našle. Rokometašice Madžarske so v 12. minuti prednost povišale še za en zadetek (5:9). Madžarke se niso ustavile in v 22. minuti po delnem izidu 0:4 prišle do prednosti sedmih golov (7:14). V zaključku prvega se ni zgodilo več nič pretresljivega. Igralke Madžarske so na odmor odšle s šestimi goli prednosti (11:17). Po slabih 10. minutah drugega polčasa so imele Madžarke na svojem računu že osem golov prednosti (14:22). Madžarke so imele niti igre v svojih rokah in v zadnjih 10. minut vstopile z desetimi goli prednosti (18:28). Tekma je bila tako praktično že odločena. Na koncu so rokometašice Madžarske slavile z rezultatom 22:31 in tako ubranile evropsko krono.

TEKMA ZA 3. MESTO

FRANCIJA : ŠVEDSKA  30:29 (15:10)
Grandevau 11; Koppang 8

Po začetnem tipanju so si kot prve nekoliko večjo razliko priigrale Francozinje (7:2). Po dobrih 19. minutah prvega polčasa pa je bila njihova prednost že osem golov. Vodile so z rezultatom 11:3. V zadnjih 10. minutah prvega polčasa pa so bolje zaigrale tudi Švedinje in zaostanek znižale na pet zadetkov (15:10). Po izenačenem začetku drugega polčasa so Francozinje ponovno stopile na plin in si v 45. minuti vodile z osmimi zadetki prednosti (26:18). V drugi polovici pa so igralke Francije nekoliko popustile kar so izkoristile Švedinje. Te so se približale le še na gol zaostanka (28:27). Čeprav se je zdelo, da bodo igralke Francije tekmo rutinirano pripeljale do konca so na koncu trepetale za zmago. A na koncu se je vse skupaj srečno izšlo in Francozinje so z zmago 30:29 osvojile končno tretje mesto.