Mariborčani premočni za Ljubljančane

Srečanje med RK Branik Maribor in MRK Ljubljana je potekalo v Mariboru, na tekmi pa smo lahko spremljali omejeno število gledalcev. Mariborčani so v tekmo stopili s popotnico zmage in poraza iz prvih dveh krogov prvenstva, rokometaši MRK Ljubljane pa so v prejšnjem krogu remizirali proti Izoli, kar je bila tudi njihova krstna točka ob uvrstitvi med prvoligaško druščino.

Srečanje so bolje otvorili gostje, ki so bili očitno lačni novih točk in prve zmage. Dvakrat so povedli tudi s tremi goli razlike, v 8. minuti so vodili z 2-5, v 11. pa s 3-6. Mariborčani so nato ujeli priključek. Najprej je izid na 6-6 v 13. minuti poravnal Filip Rakita, nato pa je za prvo vodstvo domačih zadel še Izidor Budja. Sedaj so bili rokometaši Branika tisti, ki so narekovali tempo in ob polčasu je izid znašal 15-11 v korist gostiteljev.

V drugem polčasu se rokometaši MRK Ljubljane trudili zmanjšati razliko in to jim je uspelo v 44. minuti, ko so po zadetku Slavka Eraka prišli na gol zaostanka (19-18). To pa je bil tudi najtesnejši rezultat v drugem polčasu. Od tega trenutka dalje so Mariborčani zaigrali še nekoliko bolje in Ljubljančanom znova pobegnili. Z dobro ekipno igro so zlomili obrambo gostov in na koncu zmagali z razliko šestih golov (30-24).

Mariborčani so tako prišli še do druge letošnje zmage, MRK Ljubljana pa zaenkrat ostaja pri točki.