Mariborčanom zmanjkalo moči za vrnitev in popoln preobrat proti Slovenj Gradcu

Na prvi tekmi 5. kroga lige NLB sta se v dvorani Tabor pomerili domača zasedba Maribora in gostujoča ekipa Slovenj Gradca. Obe ekipi sta vedeli, da jih ne čaka lahka naloga, saj so oboji v letošnji sezoni že pokazali kar nekaj dobrih predstav. In tudi tokrat nismo bili prikrajšani za izjemno tekmo, ki je bila razburljiva do samega zaključka.

Po izenačenem začetku srečanja so Korošci z trdo obrambo v nadaljevanju domačini prisilili v kar nekaj tehničnih napak in s tem v 10. minuti povedli že s štirimi goli prednosti (3:7). Mariborčani so v naslednjih napadih uspeli priti na dva zadetka zaostanka (5:7) ter imeli tudi napad, da bi prišli le še na en zadetek, a so le tega zapravili. Gostitelji so v prvem polčasu naredili ogromno tehničnih napak kar je botrovalo k zaostanku. Edina svetla točka Maribora je bil vratar Mark Ferjan, ki je z lepimi obrambami skrbel, da zaostanek domače zasedbe ni bil še večji, a to vseeno ni bilo dovolj. Gostje so pridno izkoriščali napake nasprotnika in tako vodili tudi že s šestimi zadetki. Prav takšna razlika med ekipama je bil tudi ob odhodu na odmor in sicer ob rezultatu 10:16.

Prvih deset minut drugega dela igre je minilo v igri gol za gol. Noben izmed ekip si ni priigrala višje prednosti, ko govorimo o ekipi Slovenj Gradca oziroma na drugi strani zaostanka za ekipo Maribora. V drugih deset minut pa so domačini vstopili najprej z znižanjem na pet golov (15:20), nekaj minut kasneje pa so po uspešno izvedeni sedemmetrovki najboljšega strelca lige NLB do 4. kroga in kapetana domačih Tadeja Soka prišli na štiri zadetke (17:21). Sok je Mariborčane po zadetku, ki je botroval odličnemu delu v obrambi znižal na 20:23. S tem je gostujočega trenerja Sebastjana Soviča prisilil v minuto odmora. Po nekaj trenutkih šolskih napakah na obeh straneh se je igra nato ponovno razživela. Razlika je bila vse skozi med dvema in trebi zadetki v prid rokometašev Slovenj Gradca. Mariborčanom do samega zaključka popolnega priključka ni uspelo ujeti.  V 59. minuti je pri Korošcih po neumnosti rdeči karton prejel Žan Šol, tako da, so gostje tekmo končali z igralcem manj. Tekma se je končala z zmago Slovenj Gradca ob rezultatu 26:30.

Pri domačih je bil strelsko najbolj razpoložen, najboljši strelec lige Tadej Sok, ki je dosegel 10 golov, za goste je bil Rok Cvetko uspešen osemkrat.

MARIBOR BRANIK : SLOVENJ GRADEC 2011  26:30 (10:16)