Miha Zarabec s Kielom po pravem trilerju do naslova prvaka

kiel 2021 jun

Kiel Mihe Zarabca je gostoval pri Rhein Neckarju in njihova računica pred tekmo je bila jasna. Flensburg je na domači tekmi, ki se je igrala ob istem času gladko slavil proti Balingenu z rezultatom 38-26, kar je pomenilo, da si Kiel ni smel privoščiti spodrsljaja. Za naslov prvakov so potrebovali točko, kar jim je po pravem trilerju, ko je Andy Schmid zgrešil v zadnjem napadu tudi uspelo. Miha Zarabec se tako s Kielom veseli naslova nemških prvakov.

Rhein Neckar je tekmo bolje začel in v uvodnih minutah hitro prišel do vodstva z 3-1 po nekaterih lepih akcijah, kjer je imel dirigentsko palico Andy Schmid. Kiel se je nato zbral in hitro dosegel 4 zadetke zapored, prek Mihe Zarabca pa je povedel z rezultatom 5-3. Spremljali smo odlično tekmo polno lepih akcij, v 20. minuti pa smo videli ponovno vodstvo Rhein Neckarja, ki je povedel z 9-8. Končni rezultat polčasa je postavil prav Miha Zarabec, ki je zadel za prednost Kiela z rezultatom 13-12. V drugi del je bolje vstopil Kiel, ki je v 34. minuti prek Sanderja Sagosena povedel z 16-13, Norvežan pa je izkoristil strel s sedmih metrov. Rhein Neckar je Kiel še enkrat več ujel in se približal na 17-18 po zadetkih Jerryja Tollbringa in Andyja Schmida.

V zadnjih 10 minut razburljive tekme smo vstopili pri rezultatu 21-21, po izkoriščenem strelu Uweja Gensheimerja, ki je zadel s sedmih metrov kot že ničkolikokrat doslej. Nato je Niclas Kirkelokke zadel za Rhein Neckar, ki je prišel do vodstva z 22-21 in šokiral gostujočo zasedbo, ki je za naslov potrebovala točko. V 57. minuti smo videli novi zadetek Andyja Schmida, ki je zadel za 25-24, toda že v naslednjem napadu mu je odgovoril Miha Zarabec, ki je rezultat izenačil. Spremljali smo pravo dramo, pri Kielu je bil v 60. minuti izključen še Hendrik Pekeler. V zadnjem napadu je imel priložnost za zadetek Andy Schmid, ki jo je zapravil in Kiel se je po pravi drami veselil novega naslova nemških prvakov. To jim je uspelo že drugo sezono zaporedoma.

Rhein Neckar : THW Kiel 25:25(12:13)