Mlade Slovenke kljub dobri predstavi klonile proti Švedski

Danes so se za slovensko žensko izbrano vrsto do 17 let pričeli nastopi na evropskem prvenstvu v Podgorici. Slovenke skupinski del prvenstva igrajo v skupini B, danes pa so odigrale prvo tekmo in priznale premoč vrstnicam s Švedske.

Začetek tekme je bil nekoliko izenačen, po uvodnih minutah pa so vajeti prevzele Švedinje, ki so povedle s +3. Slovenke do konca polčasa niso našle priključka in prvi del izgubile z 12:7. V uvodnih minutah drugega dela so Švedinje še prevladovale, nato pa so Slovenke v 42. minuti našle priključek in vodstvo nasprotnic znižale na 16:15. Sledilo je nekaj napetih minut, na koncu pa so hladnejšo glavo ohranile Švedinje in zmagale z 21:18.

Za naj igralko v slovenski reprezentanci je bila izbrana Nina Ocepek, ki je prispevala 3 gole.

Naslednja tekma mlade Slovenke čaka jutri, ko jim bo nasproti stala izbrana vrsta Rusije.