Mladi Slovenec poguba Kiela

Na tekmi tedna sta rogove zopet prekrižala Barca in Kiel. Enako kot prejšnji teden, smo tudi tokrat dobili zmagovalca šele v zadnji minuti. Po neodločenem izidu v Nemčiji, je katalonski velikan vknjižil svojo sedmo zmago na osmih tekmah.

Prve minute srečanja so bile v znamenju vratarja Kiela. Niklas Landin je ubranil štiri od prvih petih strelov. Tehtnico je za tem na drugo stran prevesil golman Gonzalo Perez de Vargas. Katalonskemu čuvaju mreže so po tekmi tudi podelili nagrado za najboljšega igralca tekme.

Spremljali smo izredno izenačen obračun. Domačini so držali izenačenje ali lovili zaostanek vse do 49. minute, ko so prvič povedli.

Izjemna predstava se je nadaljevala v drugem polčasu, ki ni ponudila obilice zadetkov. Barcelona ni uspela zadeti v uvodnih osmih minutah drugega polčasa, Nemcem pa tega ni uspelo povsem izkoristiti – v tem času so dosegli le dva zadetka. Svoj prvi zadetek po šestmesečnem premoru in dveh operacijah, je dosegel Norvežan Sander Sagosen. Za prvo vodstvo domačinov je  v 50. minuti poskrbel Haniel Langaro (22:21), kasneje pa sta usodo Kiela zapečatila Domen Makuc in Ludovic Fabregas (25:23). Potem, ko je obrambni specialist Patrick Wiencek dobil rdeči karton zaradi grobega prekrška nad Makucem, so Nemci odigrali zadnji dve minuti brez enega igralca. Triler v katalonski prestolnici je vsekakor upravičil naziv tekme tedna in se zaključil z rezultatom 26:24.

Tekma je izenačila najnižji seštevek doseženih zadetkov (50) z zmago Plocka nad Portom 27:23.

Barcelona je z zmago že 9 točk pred Kielom in sama na vrhu lestvice.

Najboljša strelca sta bila Domen Makuc (6) in Niklas Ekberg (5).