Močan odgovor Trebnjega v evropskem pokalu

Trimo se je na najboljši možen način pobral po spodrsljaju v domačem prvenstvu na Koroškem. Po prvem polčasu, ki sta ga definirala tako neizdelan trebanjski napad, kot odlična predstava domačega vratarja, so Levi v nadaljevanju pokazali zobe in suvereno dobili še drugo tekmo evropske lige.

Trebanjci so proti Makedoncem bolj zavzeto odprli srečanje, kot so to storili v Slovenj Gradcu. Poznala se je želja, Levi so povedli z 2:0, dobro je branil Aleksandar Tomić. Ta je po nekaj zapravljenih napadih poskrbel, da je Pilester zgolj izenačil. Soigralci mu z nezbrano igro v napadu niso poplačali, še vedno pa gostje v svojih vratih niso imeli Tomiča. Zadetkov je bilo malo, Trimo pa je nekako le vzdrževal minimalno vodstvo.

A Makedonci so dobili preveč brezplačnih priložnosti, da bi vse zapravili. V petnajsti minuti so uspeli povesti s 4:5, na srečo pa je z devetmetrsko bombo izid poravnal Gregor Potočnik. Trebanjci so končno ujeli ritem v napadu in kmalu znova povedli za dve (7:5). S projektiloma z razdalje je tretji najboljši strelec Trima Ozgur Sarak poskrbel za najvišje domače vodstvo, s protinapada pa ga je še zvišal Luka Florjančič (12:8).

Toda v evforiji in ihti se je nezbranost v napadu vrnila, po kateri je Pilester s serijo 3:0 ped odmorom dodobra ohladil domače moštvo. Prednost Trima pred odmorom bi bila lahko višja, po drugi strani pa je Tomić z desetimi obrambami v prvem polčasu praktično poskrbel, da Makedonci niso vodili. Prvi del se je končal s prednostjo Levov 14:12.

To so Trebanjci v nadaljevanju uspešno hranili, a žal zapravljali napade za izrecnejšo vodstvo. Vidnejša priložnost za to je prišla v 40. minuti, po izključitvi na makedonski strani. Tomič je takoj zbral še dvanajsto obrambo a mu je ofenziva Trima znova ostala dolžna. Ostalo je pri 18:16, nadaljnje izmenjavanje zadetka za zadetek pa je bila zgodba, ki je bolj ali manj vodila v napeto končnico.

A pred sklepnim poglavjem obračuna je Potočnik z izjemno finto Trimo le odlepil na 22:19. Sledila je vizualno enakovredna trinajsta obramba Tomiča, Sarak in Potočnik pa sta izenačila Trimovo najvišjo prednost (24:20). Makedonci so si v 25. minuti za trenutek oddahnili ob trebanjski izključitvi, a so domači rokometaši kaznovali makedonski napaki v napadu, z igralcem manj dosegli 2 gola in povišali na 26:20.

Pilester je nato nazaj hitro priboril dva zadetka, a je goste z vnovično ‘bombo’ še zadnjič utišal Ozgur Sarak. Trebanjci so srečanje suvereno pripeljali do konca in slavili z 28:24. Izjemni Tomić se je ustavil pri petnajstih obrambah.