Mokerc-Kig s težavo preko novinca v 1. B DRL

V soboto, 26.09.2020, je bilo v sklopu 1. kroga 1. B DRL, po večmesečnem premoru zaradi koronavirusa, so rokometaši Alples Železnikov odpotovali na prvo gostovanje po sezoni 2015/2016 v 1. B DRL in sicer pri ekipi ŠD Mokerc – Kig. Domača ekipa je v lanski sezoni dosegla odlično 3. mesto v ligi, zato so bili pred srečanjem absolutni favoriti.

Po slabem začetku, ko je gostujoče moštvo RD Alples Železniki povedlo s petimi goli razlike v 12. minuti (4:9) so se domačini vendarle zbrali in že v prvem polčasu razliko tudi nadoknadili a vseeno na odmor odšli z zaostankom enega gola (16:17). Začetek drugega polčasa je bil čisto nasprotje, saj so varovanci Dejana Vujiča takoj prevzeli pobudo in skozi polčas gradili na rezultatu. Prišli so do vodstva 6 golov, ki so ga nasprotniki v končnici malo zmanjšali, a so domačini tekmo mirno pripeljali do zaključka.

Železniki se v 2. krogu odpravljajo na novo gostovanje k Dolu, Mokerc-Kig pa bo gostoval v Brežicah.

ŠD MOKERC – KIG : RD ALPLES ŽELEZNIKI – 32:29 (16:17)

ŠD Mokerc – Kig: Ponikvar, Pahor 1, Tanko 4, Černe, Marolt 3, Legen 3, Pekeč, Stopar 5, Štrukelj, Štamcar 2, Kastelic, Redek 3, Krivic 4, Zlatnar, Tabakovič 7, Mencej. Trener: Vujič Dejan, pomočnik trenerja: Pirc Gregor, vodja moštva: Jevtič Slaven.

RD Alples Železniki: Gartnar, Pokorn N. 1, Kavčič 2, Kalan, Bernik, Hajduk, Štremfelj 5, Strehar 5, Rant, Šmid, Mirčevski, Božnar, Arman, Pokorn M. 5, Maček 4, Tušek 4. Trener: Agron Šefketi, pomočnik trenerja: Stare Kim, vodja moštva: Igor Dražetič.