Mokerc pošteno namučil Slovan

Po veliki zmagi Slovana v Slovenj Gradcu v prejšnjem krogu so gledalci pričakovali še eno zmago v domači dvorani. S tem se niso strinjali gostje iz Iga, ki so do zadnjih minut dihali za ovratnik rokometašem Slovana. Slovan je potrdil zmago z 31:29 šele v zadnji minuti.

Domači so očitno tekmo vzeli prelahko, saj so gostje povedli z 0:3, 2:5 in v 10. minuti že z 4:7. Domači so šele v 18. minuti uspeli izenačiti (9:9). Do 25. minute so gledalci videli izenačeno igro. V zadnji minutah prvega polčasa pa so domači naredili delni izid 3:0 in na polčas odšli s solidno prednostjo 17:14.

V začetku drugega polčasa so se gostje hitro približali in v 38. minuti izenačili na 19. Domači so v 40. minuti ponovno povedli za +3 (22:19). Še zadnjič so rokometaši Slovana povedli za 3 v 47. minuti. 3 minute pred koncem so gostje po 11. zadetku Tabakoviča znižali na 29:28 in sledila je razburljiva končnica. Domači so hitro zadeli za 30:28, na drugi strani pa so gostje zgrešili 7metrovko. Po minuti odmora domačega trenerja Repine so Ljubljančani izgubili žogo in sledila je kazen v predzadnji minuti in znižanje na 30:29. Slovanovci so uspeli zadeti v zadnji minuti in potrditi zmago 31:29.

Pri domačih sta Skušek in Sankovič dosegla po 7 zadetkov, pri gostih pa je Tabakovič dosegel 11 zadetkov.

Slovan je z zmago trenutno skočil na 2. mesto, se izenačil po številu točk in prehitel Izolo, kjer bo preživel en teden, saj je Izola tekmo 22. krog preložila. Mokerc s 23. točkami ostaja na sredini prvenstvene lestvice.

RD LL Grosist Slovan – ŠD Mokerc KIG 31:29 (17:14)
športna dvorana Kodeljevo, gledalcev: 100, sodnika: Mirko Palačkovič in Ozren Backovič

RD LL Grosist Slovan: Grum 4, Jovičič S., Serdinšek Ekart, Marinček, Krivic 1, Budalič 12 obr., SkuŠek 7, Ponikvar, Gahan Caleb, Fidel 6, Furdi, Jovičič E. 2, Kljun, Hočevar, Sankovič 7, Atanasov 4.
Trener: Aleš Repina

ŠD Mokerc KIG: Grudnik 5 obr., Žagar Ž., Žagar M. 3, Petek, Comino 3, Legen 2, Štamcar 2, Makivič 2, Kalabič 3, Kastelic 4 obr., Gorišek, Tabakovič 11, Leš
Trener: Roman Šimon

Izključitve: RD LL Grosist Slovan 12 minut, ŠD Mokerc KIG 4 minute

7metrovke: RD LL Grosist Slovan 2/2, ŠD Mokerc KIG 2/4

Mokerc v naslednjem krogu še enkrat odhaja na težko gostovanje v Izolo, medtem kot Slovan odhaja v Brežice.