Ižanci visoko zmagali

V 16. krogu 1. B Državne rokometne lige sta se pomerili ekipi ŠD Mokerc – Kig in RK Dol TKI Hrastnik. Ižanci so so odločno pričeli tekmo in dominirali ves čas. Nasprotnike niso spustili blizu in zmagali z visoko zmago.

Domačini so že v prvih minutah pokazali svojo premoč in povedli z zavidljivo prednostjo 7 golov (11 : 4). Dolani so zaostanek sprva nekoliko zmanjšali, vendar Ižanci znova pobegnili. Izid ob koncu prvega polčasa je znašač 20 : 11. Tudi v drugem delu se domačini niso ustvaili in nadaljevali izvrstno igro. Možnosti za preobrat praktično ni bilo. Dolani so skušali zmanjšati zaostanek, vendar jih Ižani niso spustili blizu. Srečanje se je končalo z visoko zmago domačih rokometašev; 42 : 30.

Največ golov sta zadela Erik Tanko (8) in Jan Sivka (8).
Med branilci sta se izkazala Andrej Šubaj 33% in Klemen Nunčič 32%.