MRK Ljubljana do zmage nad Mariborom

Rokometaši MRK Ljubljane so v današnjem ljubljansko-štajerskem derbiju prišli do velike zmage nad RK Maribor Branik (30-26). Ljubljančani so tako dosegli še  tretjo prvenstveno zmago in se povzpeli na 10. mesto lestvice 1. NLB lige.

Ljubljančani so bili tisti, ki so bolje vstopili v srečanje. V treh minutah so Štajercem zabili tri zadetke in tako povedli s 3-1. Nato je v naslednjih šestih minutah sledil strelski post obeh ekip, v deveti minuti pa ga je prekinil Nejc Planinc, ki je iz sedemmetrovke zadel za 4-1. Ljubljančani so vodili skozi celoten prvi polčas in tako na prvi odmor odšli s prednostjo 15-11. Izid polčasa je v zadnji minuti postavil Filip Rakita.

Drugi polčas se je pričel z nekaj zapravljenimi priložnostmi MRK Ljubljane kar so Mariborčani znali izkoristiti. Z zadetkoma Izidorja Budje in Jana Hočevarja so se približali na 15-13, po zgrešenem poskusu Petra Šiška pa je Nejc Planinšek Branik pripeljal na gol zaostanka (15-14). V nadaljevanju tekme so domačini iz Ljubljane vendarle znova pritisnili na plin. Ponovno so povečevali svojo prednost in v 47. minuti je Planinc zadel svojo drugi zaporedni gol in gostitelje povedel na +5 (23-18). Ljubljana je imela za zadnjih 10 minut še lepšo zalogo, saj so po zadetku Šiška vodili celo s 25-29 in gostje zaostanka več niso uspeli nadoknaditi. Maribor je v zaključku rezultat sicer nekoliko znižal, vseeno pa je MRK Ljubljana tekmo mirno pripeljala do konca (30-26).

Prvi strelec ljubljanskega moštva je bil izredno razpoloženi Nejc Planinc s kar 13 goli, pri Mariboru pa je bil najučinkovitejši Filip Rakita z 8 goli.

MRK Ljubljana : RK Branik Maribor  30 : 26