MRK Ljubljana kraljuje prestolnici, Korošci in Velenjčani “se ne znajo zmenit”

Na sobotnih tekmah 9. kroga Lige NLB je bilo izjemno pestro. Tekma kroga v Slovenj Gradcu se je pred kamerami Sportkluba končala brez zmagovalca, saj so v zadnjih sekundah velenjski rokometaši uspeli izsiliti remi (25:25). Pestro je bilo tudi na Galjevici, kjer je mestni derbi med Ljubljano in LL Grosistom Slovanom s 30:27 pripadel prvi.

Z neodločenim izidom sta se v Škofji Loki razšla tudi domači Urbanscape in Riko Ribnica (35:35), zmag pa so se razveselili v taborih Celja Pivovarne Laško (33:26 v Novem mestu pri Krki), Jeruzalema Ormoža (31:29 proti Svišu Ivančni Gorici) in Trimu Trebnjemu (30:24 pri Škofljici).

LIGA NLB, 9. KROG

Sobota, 11. novembra:

RK GORENJE VELENJE – RK SLOVENJ GRADEC 25:25 (15:12)

Cvetko 8, Levc in Majcen po 5; Sokolič 7, Šiško 6.

STATISTIKA

Igralec tekme: Rok Cvetko (RK Slovenj Gradec)

Koroško-šaleški derbi se je končal z delitvijo plena. Domači so na začetku drugega polčasa vodili tudi za pet golov, a je bil zaključek dvoboja ves čas izenačen. Tudi v zadnji minuti ekip ni bilo moč ločiti, potem ko je vodstvo Slovenjgradčanov z golom sedem sekund pred koncem izničil Ibrahim Haseljić.

Varovanci Zorana Jovičića zdaj na drugem mestu za točko zaostajajo za vodilnim Trimom iz Trebnjega, medtem ko Slovenj Gradec s šestimi osvojenimi točkami ostaja v spodnjem domu lestvice na 11. mestu.

Čvrst, na trenutke tudi grob, in izenačen obračun sta v prvem polčasu zaznamovala predvsem zelo razpoložena Rok Cvetko in Tilen Leben. Prvi je dosegel osem od 15 golov koroške zasedbe, Leben je v pravih trenutkih zbiral obrambe, posledično pa so domači na veliki odmor odšli s prednostjo treh golov (15:12).

Favorizirani Velenjčani so imeli tudi na začetku drugega polčasa težave z razpoloženimi Slovenjgradčani, ki so v 35. minuti prek Vida Levca povedli z 18:13. Nato pa je sledil mrk domačih oziroma bolj strnjena igra gostov v obrambi, ki so po delnem izidu 7:0 v vsega devetih minutah obrnili potek dvoboja in povedli za dva gola (20:18).

Varovanci Nenada Maksića se kljub naletu Velenjčanov niso zmedli, večji del drugega polčasa je bil izid izenačen, tudi pred zadnjima dvema minutama, ko je bilo na semaforju 24:24. Po nekaj neuspešnih napadih so Korošci prek Mihe Kotarja zabili za vodstvo pol minute pred koncem, a je na drugi strani Haseljić s krila poskrbel za delitev plena.

Najboljši strelec dvoboja je bil Cvetko, ki pa je vseh osem golov za domače dosegel v prvem polčasu. Pri Velenjčanih je sedem golov zabil Tilen Sokolič, enega manj je dosegel Peter Šiško.

Velenjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostila Krko, ekipa iz Slovenj Gradca pa v gostovala v Dobovi.

IZJAVI PO TEKMI:

Nenad Maksić, trener RK Slovenj Gradec:

“Čestital bi fantom za borbo in osvojeno točko! Kljub vsemu lahko rečem, da smo se borili z eno najboljših ekip v Sloveniji. Mogoče sta poškodbi Eskeričića in bolezen Štumpfla dali ekipi dodaten motiv za dokazovanje. Šport ne dopušča, da jaz odločam ali je bil tokrat remi pošten za obe ekipi, vendar bi se lahko tekma na koncu realno odvila tako v našo kot njihovo korist. Na to točko iskreno nismo računali, vsekakor sem vesel zaradi fantov in zaradi publike, vendar vsem pristašem tega kluba obljubljam, da ne bomo ostali zgolj na tem. Čaka nas Dobova v gosteh, nato dve tekmi doma, kjer se lahko ponovno dokažemo in posledično dvignemo na prvenstveni razpredelnici.”

Peter Šiško, rokometaš RK Gorenje Velenje:
“Vedeli smo, da nas čaka težko gostovanje. Po sredinem porazu smo se hoteli čimprej pobrati, kar nam danes v celoti ni uspelo. Lahko smo zadovoljni z osvojeno točko!”

MRK LJUBLJANA – RD LL GROSIST SLOVAN  30:27 (17:13)
Lukman 7, Novak 5 ; Pipp 9, Pirnat 5.

STATISTIKA

Igralec tekme: Matevž Jaklič (MRK Ljubljana)

Rokometni obračun prvoligaških ekip iz slovenske prestolnice se je končal z zmago Ljubljane, ki je po drugi sezonski zmagi na lestvici prehitela Slovan. Ta je na devetih tekmah dosegel zmago in neodločen izid ter doživel sedem porazov. Obe ekipi sta v “nevarnem območju”, Ljubljana je na 12., Slovan pa na 13. mestu v 14-članski ligi NLB.

Izbranci domačega trenerja Romana Šimona so prevladovali v prvem polčasu. Kodeljevčane so zasenčili v vseh elementih igre, tik pred odhodom na veliki odmor so si dvakrat priigrali šest golov prednosti (15:9 in 16:10).

V prvi polovici bledi Slovan se je v drugem polčasu prebudil in v 39. minuti po golu Matica Pippa povsem zadihal za ovratnik domači ekipi (19:20), deset minut kasneje pa po dolgem času izenačil na 23:23.

V prelomnih trenutkih dvoboja je bilo zelo napeto in vroče, bolj preudarni pa so bili gostitelji. Po golih Jureta LukmanaMatevža Jakliča in Urha Borisa Novaka so si v 55. minuti priigrali prednost treh golov (27:24), dve minuti kasneje pa je Jan Kamnikar povišal na 28:24 in jasno je bilo, da bosta točki ostali na Galjevici.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Lukman s sedmimi in Novak s petimi goli, v gostujoči pa Pipp z devetimi in Nik Pirat s petimi zadetki.

Ljubljana bo v prihodnjem krogu gostila ormoški Jeruzalem, LL Grosist Slovan pa bo gostoval v Ribnici.

Matevž Jaklič, rokometaš MRK Ljubljana:

“Občutki so fenomenalni, vedeli smo, da bo tekma težka kot vsak derbi. Srce smo pustili na igrišču in to je dokazal tudi rezultat.”

Nik Pirnat , rokometaš RD LL Grosist Slovan

“Na tekmo smo prišli z ciljem, da osvojimo dve točki, kar nam ni uspelo. Nasprotniki so bili zelo povezani, mi pa smo naredili veliko tehničnih napak. menim, da bomo napake odpravili že do naslednje tekme in prišli do zaslužene zmage.”

MRK KRKA – RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 26:33 (9:14)

Kukman 8, Majstorović 6; Janc 8, Cokan 6

STATISTIKA

Igralec tekme: Mitja Janc (RK Celje Pivovarna Laško)

Celjani so se v minulih letih že nekajkrat “opekli” v dolenjski prestolnici, na sobotnem ligaškem dvoboju, ki se je začel s polurno zamudo, pa so dokaj zanesljivo osvojili obe točki. Novomeščani po drugem ligaškem porazu v tej sezoni ostajajo v zgornji polovici razpredelnice.

Rokometaši iz mesta grofov so sijajno odprli obračun v dvorani Marof. Po dveh golih Stefana Žabića in enega Grege Krečiča so takoj povedli s 3:0, prvi zadetek pa so prejeli šele v deveti minuti. V nadaljevanju so imeli vajeti igre v svojih rokah, njihova najvišja prednost v prvi polovici tekme pa je znašala šest golov (13:7, 14:8).

Novomeščani so v začetku drugega polčasa strnili svoje vrste in se gostom v 42. minuti po golu Klemena Matka približali na gol zaostanka (20:21). Nato so se prebudili tudi varovanci gostujočega trenerja Alema Toskića, v obeh smereh igre so zaigrali veliko bolje in si najvišjo prednost sedmih golov priigrali v končnici tekme (32:25 in 33:26).

Pri Celjanih sta bila najbolj učinkovita Mitja Janc z osmimi in Tim Cokan s šestimi goli, vratar Rok Zaponšek pa je zbral 13 obramb. Pri Novomeščanih je Tilen Kukman dosegel osem, Marko Majstorović pa šest zadetkov.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Urbanscape Loko, novomeška pa se bo v gosteh pomerila z velenjskim Gorenjem.

Marko Majstorović, rokometaš MRK Krka
“Jasno je, da z igro ne moremo biti zadovoljni. Želeli smo presenetiti državne prvake. Če bi se držali začetnega dogovora, bi nam to zagotovo tudi uspelo. Na koncu se je žal pokazalo, da zaostanka ne moremo nadoknaditi. Tekme tudi nismo odprli na ravni, loviti smo morali zaostanek, kar nas je na koncu stalo ugodnejšega razpleta.

Gal Gaberšek, rokometaš RK Celje

“Tekma je bila sploh v drugem polčasu več ali manj izenačena, Krka se nam je na sredini drugega dela približala na le gol zaostanka. Uspeli smo se zbrati, narediti nekaj dobrih obramb in na koncu je razlika sedmih golov pomenila zanesljivo zmago v našo korist. Vse čestitke tudi Krki za borbo in dobro predstavo pred polno domačo dvorano.”

RK JERUZALEM ORMOŽ – RK SVIŠ IVANČNA GORICA 31:29 (16:13)

Hebar 10, Šulek 7; Vidmar 7, Marojević 6.

STATISTIKA

Igralec tekme: Martin Hebar (RK Jeruzalem Ormož)

Ormožani so dosegli četrto zmago v Ligi NLB in so trdno na sredini razpredelnice, tako kot osmoljenci sobotnega medsebojnega obračuna iz Ivančne Gorice.

Prleki so bili le v uvodnem delu tekme v rezultatskem primanjkljaju, po zaostanku 4:5 pa so naredili delni izid 5:0 in povedli z 9:5.

Od tedaj naprej Dolenjcem, ki so se jim v začetku drugega polčasa približali na gol zaostanka (16:17 in 17:18), niso več pogledali v hrbet. V 48. minuti so si po golu veterana Roka Žurana priigrali najvišjo prednost (25:20), nato pa tekmo brez stresnih trenutkov pripeljali do zmage.

Pri gostiteljih sta bila najbolj učinkovita Martin Hebar z desetimi in Teo Šulek s sedmimi goli, pri gostih pa Simon Vidmar s sedmimi in Marko Marojević s šestimi goli.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala pri Ljubljani, zasedba iz Ivančne Gorice pa bo gostila Škofljico.

Teo Šulek, rokometaš RK Jeruzalem Ormož

“Na Sviš smo se odlično pripravili in menim, da je to bil ključ do te lepe zmage. V zadnjih deset minut tekme smo vstopili s petimi goli prednosti in skoraj zapravili visoko prednost. Na koncu vseeno menim, da je naša zmaga več kot zaslužena. Vzdušje na Hardeku? Kaj reči kot znova izjemno. Hvala našim navijačem in navijačem iz Ivančne Gorice, ki so pokazali, kako se navija, diha in živi za svoj klub in mesto.”

Simon Vidmar, rokometaš RK SVIŠ Ivančna Gorica:

“Naredili smo preveč napak, da bi se lahko veselili tako želene zmage v Ormožu. Vzdušje na Hardeku odlično. Res je lepo tu igrati. Prava promocija slovenskega rokometa. Še naprej bomo ob dobrem delu z mladimi selekcijami imeli odlične članske ekipe, ki bodo še naprej mešale štrene najboljšim ekipam v državi.”

ŠRD ŠKOFLJICA – RK TRIMO TREBNJE 24:30 (11:16)

Krese 6, Drnovšek 4; Višček 7, Jurečič 6

STATISTIKA

Igralec tekme: Lovro Višček (RK Trimo Trebnje)

Trebanjci so na Škofljici osvojili osmi par točk v tej sezoni in so na vrhu razpredelnice, medtem ko so osmoljenci medsebojne tekme doživeli četrti poraz v Ligi NLB.

Izbranci gostujočega trenerja Uroša Zormana so si že po petnajstih minutah igre priigrali prednost štirih golov (9:5), kljub manjšim nihanjem pa nato v nadaljevanju vseskozi nadzorovali tekmece iz predmestja Ljubljane in se na veliki odmor odpravili z vodstvom petih golov (16:11).

Favorizirani Trebanjci v drugem polčasu niso blesteli, zmage pa v nobenem trenutku niso ogrozili. Gostitelji so se jim pet minut pred koncem tekme približali na dva gola (25:23), nato pa so znova zaigrali resno in odgovorno ter zmagali s 30:24.

V gostujoči ekipi sta bila najbolj učinkovita Lovro Višček s sedmimi in Jan Jurečič s šestimi goli, v domači pa Žan Krese s šestimi in Timotej Drnovšek s štirimi zadetki.

Škofljica bo v prihodnjem krogu gostovala pri Svišu Ivančni Gorici, trebanjska pa v Kopru.

Timotej Drnovšek, igralec ŠRD Škofljica:
“Borili smo se do konca in zelo sem ponosen na soigralce oziroma ekipo. Dali smo vse od sebe, a sreča je bila žal na strani gostov, ki so tako odnesli obe točki. Mi pa gremo naprej v nove tekme.”

Lovro Višček, igralec RK Trimo Trebnje:
“Naša igra tokrat ni bila na najvišji ravni, domači fantje se borijo do konca in imajo za seboj res vrhunsko publiko. Sicer smo odnesli dve točki, a moramo v igri v naslednjih krogih še veliki popraviti.”
RD URBANSCAPE LOKA – RD RIKO RIBNICA 35:35 (21:12)

Soršak 10, Latković in Jesenko po 6; Ljevar in Knavs po 8, Cimerman 7.

STATISTIKA

Igralec tekme: Jaka Soršak (RD Urbanscape Loka)

Po prvi polovici tekme je kazalo na zanesljivo zmago rokometašev iz Škofje Loke, ki so povsem zasenčili Ribničane in si priigrali kar deset golov prednosti. V drugi polovici tekme se je razmerje moči na igrišču povsem spremenilo, igralci iz dežele suhe robe so bili tisti, ki so narekovali ritem, na koncu so po srčni in bojeviti predstavi iztržili neodločen izid.

Varovanci gostujočega trenerja Boruta Mačka po visokem zaostanku 11:21 niso vrgli puške v koruzo, v drugi polovici tekme so uprizorili prvovrsten preobrat in le malo je manjkalo, da bi na Gorenjskem osvojili obe točki.

V zadnji minuti so po golu Uroša Knavsa povedli s 35:34, “popolno veselico” pa jim je pokvaril zadetek Jaroša Buloviča za končnih 35:35.

Pri gostiteljih je bil najbolj učinkovit Jaka Soršak z desetimi goli, pri gostih pa sta Knavs in Leon Ljevar dosegla po osem zadetkov.

Škofjeloška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Celju, ribniška pa bo gostila LL Grosist Slovan.

Jaka Soršak, rokometaš RD Urbanscape Loka:

“Občutki so mešani. Prvi polčas smo res odigrali vrhunsko. Obramba je delovala kot smo se dogovorili. Vratarji so branili. Skratka vse je bilo kot smo se dogovorili. V drugem polčasu, okoli 40. minute pa nismo več igrali naše najboljše igre. Zmanjkalo nam je moči, posledično nismo bili dovolj zbrani v obrambi in napadu. Ribnica se je v drugem polčasu prebudila, začela bolje igrati in zadevati gole. Na koncu smo lahko veseli, da smo izvlekli remi, čestitam obema ekipama za vrhunsko igro.”

Gašper Hrastnik, rokometaš RD Riko Ribnica

“Nora tekma. V prvem polčasu smo igrali katastrofalno. Vendar nismo obupali. Trener nam je dal napotke, da gremo na vse ali nič. Nekako smo stopili skupaj, popravili napake v obrambi, zadevali gole … Začeli smo igrati kot ekipa, kar nam je v prvem polčasu manjkalo. Mislim, da je na koncu delitev točk zaslužena.”