Na krilih Jovičiča Slovan do petnajstega para točk

V petek je Slovan na Kodeljevem gostil ptujsko Dravo. Domačini so vnovič pokazali, da so najboljša ekipa v ligi in da si zaslužijo napredovanja med slovensko rokometno elito.

V prvem polčasu so gostje iz Ptuja sicer uspeli držati korak z rokometaši Slovana. Vse do 20. minute sta ekipi igrali “gol za gol”, Slovan pa je bil tisti, ki je venomer vodil za zadetek. V dvajseti minuti so Ptujčani z dvema zaporednima zadetkoma povedli in svojo prednost celo zvišali na 3 (10:13). Do konca polčasa se je Slovan približal na zadetek, tako da se je prvih 30 minut končalo pri rezultatu 12:13.

Slovan je imel kar 11 7-metrovk, zadeli so jih 8.

V drugi del igre so bolje vstopili domačini, ki so že v 2. minuti nadaljevanja preobrnili rezultat v svojo korist in povedli s 15:14. Med 42. in 48. minuto so sledile črne minute ptujskih igralcev, saj so zadeli zgolj enkrat. Slovanovci so ponujeno priložnost izkoristili in povedli za 5 golov (24:19). To porednost so držali vse do konca, slavili so z 31:26.

Najboljši strelec tekme je bil Staš Jovičič, ki je zadel kar desetkrat, od tega 7 najstrožjih kazni. Pri Dravi pa je bil najbolj učinkovit Gašper Zupanc, ki je zadel 5 golov (3 iz 7-m).

V naslednjem krogu Slovan gostuje pri Grosupljem, Ptujčani pa doma gostijo Dolane.