Nantes brez Ovnička do remija, Cesson do pomembne zmage

Včeraj je bilo v Franciji odigranih nekaj tekem, v akciji pa je bil le Jože Baznik, ki je s Cessonom premagal Chartres. Rok Ovniček ni bil v kadru ob remiju Nantesa, Rok Zaponšek pri Cessonu ni bil v kadru, tekma med Limogesom in Ivryjem pa je bila preložena.

Touluse je gostil Nantes in izvlekel pomembno točko. Prvi polčas je bil dokaj izenačen in Nantes ga je dobil z 13-14. V drugem delu smo videli preslikavo prvega dela, tokrat pa je polčas dobil Touluse in tekma se je končala z rezultatom 29-29. Najbolj je bil pri Toulusu razpoložen Nemanja Ilić, ki je dosegel 5 zadetkov, pri Nantesu pa jih je 5 dosegel Thibaut Bried. Rok Ovniček ni bil v kadru Nantesa.

Cesson je gostil Chartres in zanesljivo slavil z 31-24. Že v prvem delu je Cesson prevzel pobudo in prvi polčas dobil z 15-10. V drugem delu so nekoliko bolje zaigrali gostje vendar več kot poraza s 7 zadetki si niso priigrali. Jože Baznik je odigral solidno tekmo, zbral je 10 obramb. Najbolj razpoložen v vrstah Cessona je bil Youenn Cardinal z 9 zadetki. Rok Zaponšek ni bil v kadru pri Cessonu.