Nexe napolnil mrežo Švedov!

Rokometaši Nexeja iz Našic so odigrali drugo tekmo EHF Lige Evropa in navdušili svoje navijače!

Ekipa, ki jo vodi Branko Tamše, je pred svojimi navijači do vrha napolnila mrežo švedskega prvaka IK Savehofa. Po zmagi v zadnji sekundi v prejšnjem krogu, so sedaj zmagali gladko z 39:31.

Rokometaši Nexeja so se brez strahu podali v tekmo in že od začetka nakazali, da se nasprotnika niso ustrašili. Celotni prvi polčas so bili v vodstvu in ohranjali prednost dveh ali treh zadetkov. Na sredini drugega polčasa je Nexe povedel za 5, po golu izvrstnega Halila Jaganjaca, ki je tekmo končal pri 9 golih. Savehof je poizkušal z igro brez vratarja, kar pa se jim ni obrestovalo in hrvaška ekipa je pobegnila na 9 (33:24) v 49. minuti.

Igralec tekme je postal izjemni vratar Nexeja, Moreno Car. Trem obrambam v prvem polčasu, je v drugem dodal 8, ob tem pa je dosegel tudi 2 gola.

Za domače je Saša Barišič Jaman dosegel 3 gole, Andraž Velkavrh in Miha Kavčič pa se nista vpisala med strelce.