Novomeščanke z visokim rezultatom ugnale Ajdovke

Novomeščanke so v soboto na domačih tleh zabeležile visoko zmago z rezultatom 32:25 proti ekipi Ajdovščine. Za Ajdovščino je to že drugi poraz v končnici 1.-4. mesta.

Prve minute tekme so bile zelo izenačene nato pa so sledile tri črne minute za Ajdovščino v katerih so Novomeščanke uspele narediti tri zadetke prednosti. Ajdovke se domačinkam nikakor niso mogle približati. Novomeščanke so v garderobo odšle s kar sedmimi zadetki prednosti (19:11). V začetku drugega polčasa je Erin Novak poskrbela za dva zaporedna zadetka in še povečala prednost. Do konca tekme so Novomeščanke lepo ohranjale prednost in tekmo dobile z rezultatom 32:25.

Na strani domačih je bila najbolj natančna Erin Novak z dvanajstimi zadetki, na strani gostov pa Veronika Leški s šestimi zadetki.

ŽRK KRKA NOVO MESTO : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 32:25 (19:11)
Novak 12 (2), Kramar 7; Leški 6 (4), Ferfolja, Fegic, Abina po 4.