Obalni derbi brez zmagovalk, Ajdovke, Žalčanke in Novomeščanke suverene

V petek in soboto je bil na sporedu tudi drugi krog 1. rokometne lige za ženske. Izjemno razburljiva srečanja, kjer so slavile favoritinje le na obalnem derbiju nismo videli zmagovalne ekipe. Krimovke bodo svoje teko z Zagorjankami zaradi lige prvakinj odigrale kasneje.

AJDOVKE SUVERENO PREKO LITIJE

Že v petek sta svojo tekmo odigrali ekipi ŽRD Litija in ŽRK Mlinotest Ajdovščina. Primorke so upravičile vlogo favoritinj in brez težav prišle do nove zmage. Rokometašice Litije so korak s favoriziranimi tekmicami držale le v prvih 10. minutah srečanj. Igralke Ajdovščine pa so nato stopile na plin in si že do polčasa priigrale prednost osmih zadetkov (11:19). V drugem polčasu so prednost le še višale in tako zmagale z razliko trinajstih golov (22:35).

ŽRD LITIJA : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA  22:35 (11:19)
Bajc 6; Mrmolja in Bytyqi po 7

OBALNI DERBI BREZ ZMAGOVALK

Na derbiju med Ž.U.R.D Koper in ŽRK Izola smo videli izjemno zanimivo tekmo. V dvoboj so bolje vstopile Izolanke  in si hitro priigrale nekaj golov prednosti. Ob polčasu je ta prednost znašala sedem zadetkov (9:16). Marsikdo si je verjetno že mislil, da bodo rokometašice Izole suvereno prišle do dveh točk. S tem pa se niso strinjale rokometašice Kopra, ki so v prvih desetih minutah drugega polčasa ujele priključek. Izolanke so v nadaljevanju še uspele uiti na pet golov prednosti. Morda glavni trenutek srečanje pa je nastopil v 54. minuti, ko je rdeči karton prejel ena izmed nosilk izolske zasedbe Maja Krese. Koprčanke so to izkoristile in so v samem zaključku tekme uspele iztržiti točko. Tekma se je končala z rezultatom 28:28.

Ž.U.R.D KOPER : ŽRK IZOLA  28:28 (9:16)
Vatovec 9; Hodžič in Krese 6
RK: Krese 54. minuta

NOVOMEŠČANKE DO NOVIH DVEH TOČK PROTI CELJANKAM

V Novem mestu je pri ekipi Krke gostovala ekipa ŽRK Z´Dežele. Novomeščanke so skozi celoten prvi polčasa imele niti igre v svojih rokah. Njihova prednost je bila vseskozi med dvema in tremi zadetki. V 20. minuti je ta znašala tudi štiri gole (13:9). Tudi na odmor so domačinke odšle s prednostjo treh golov in sicer z rezultatom 16:13. V 38. minuti so rokometašice Krke ostale brez Petre Kramar, ki je prejela rdeči karton. A to njenih soigralk ni zmedlo, saj se še naprej imele vse vajeti v svojih rokah. V samem zaključku srečanja pa so Novomeščanke prednost le še povečale in tako tekmo suvereno pripeljale do konca in slavile z rezultatom 30:23.

ŽRK KRKA NOVO MESTO : ŽRK Z´DEŽELE  30:23 (16:13)
Novak in Čopi po 8; Krajnc in Bon-Brzin po 5
RK: Kramar 38. minuta

ŽALČANKE SEZONO ZAČELE Z ZMAGO NAD VELENJČANKAMI

Rokometašice Žalca so v domači dvorani gostile ekipo Velenja. Po izenačenih uvodnih 10. minutah so domačinke stopile na plin in z delnim izidom 4:1 prišle do štirih zadetkov prednosti (7:3). S tem so naredile velik korak in tako prvi polčasu suvereno pripeljale sebi v prid. Na odmor so odšle s prednostjo petih golov (13:8). Tudi v drugem polčasu so gostiteljice nadzorovale potek srečanja. V samem zaključku jim je sicer padla zbranost, saj so Velenjčanke prišle le na tri gole zaostanke (20:17), a so rokometašice Žalca tekmo vseeno pripeljale varno do konca. Slavile so z rezultatom 22:18.

RK ZELENE DOLINE ŽALEC : ŽRK VELENJE  22:18 (13:8)
Strnad 7; Ferenc 6

Tekma med RŠK Zagorje in RK Krim Mercator je bila zaradi nastopa Krimovk v ligi prvakinj prestavljena, ekipa ŽRK Ptuj pa je bila prosta.