Ocvirk kljub porazu zadovoljen s prikazanim

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na včerajšnji tekmi 11. kroga evropske Lige prvakov na domačem igrišču izgubili proti Veszpremu s 25:29 (14:16). Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu v četrtek, 18. februarja, gostovala v Kielu. Rokometni velikan iz Veszprema je končal zmagoviti niz Celja v Ligi prvakov, ki je po polnih izkupičkih na dvobojih proti Nantesu in Zagrebu doživel osmi poraz in je na sedmem mestu v skupini B.

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Čestitke Veszpremu za zasluženo zmago. Naš glavni cilj danes je bil, da pokažemo najboljšo možno predstavo ter držimo korak z gosti kakor dolgo bo mogoče. To nam je uspelo, prav tako kot to, da smo dali priložnost mladim igralcem, da igrajo na takšni tekmi in pridobijo pomembne izkušnje. Težko je bilo, saj smo pogrešali nekatere igralce, veliko moči pa so nam v preteklih dneh pobrale prejšnje tekme. In nato ni lahko igrati proti tako fizično močni ekipi, kot je Veszprem. To je prišlo do izraza predvsem v drugem polčasu in proti koncu tekme. A ponosen sem na ekipo, na moje fante, pokazali so pravi obraz in se borili do konca proti eni najboljših ekip v ligi.«