Od Fercev veliko boljši

Na evropskem prvenstvu za rokometaše do 18 let v Podgorici v Črni gori so slovenski rokometaši uspešno opravili tudi z drugo tekmo v drugem delu tekmovanja, kjer se borijo za razvrstitev od od 9. mesta naprej. S 35:24 so bili boljši od Ferskih otokov.

Mladi Slovenci so odlično začeli tekmo in po slabih petih minutah vodili s 3:0. Fercev to še ni strlo. Strnili so svoje vrste in se 12 minut kasneje prebili do izenačenja na 8:8, v 23. minuti pa še na 11:11.

Po drugem izenačenju je slovenska vrsta pripravila izvrsten odgovor. Dva zaporedna zadetka Aljuša Anžiča, na koncu slovenskega igralca tekme, sta Slovence popeljala v niz 3:0, ki ga je zaključil Rok Novak. Še zadetek več je ekipi ločil ob odhodu na glavni odmor (17:13), potem ko je v zadnjih sekundah zadel razigrani Miha Štaleker.

Po vrnitvi na igrišče je slovenska vrsta nadaljevala v svojem slogu. Še naprej je mrežo tekmecev pridno tresel Miha Štaleker, ki je v 36. minuti poskrbel za vodstvo z 22:14, tri minute za tem pa še za 26:15. Za razliko od prejšnjih tekem Slovenci tokrat tekmecev niso več spustili blizu.

K drugi zmagi v drugem delu evropskega prvenstva je Anžič na koncu prispeval 12 zadetkov, Miha Štaleker jih je dosegel 11. Oba sta za dosežek potrebovala 14 strelov.

Slovenija je trenutno vodilna ekipa skupine J. Zadnja tekma v tem delu tekmovanja jo čaka v četrtek, ko se bo ob 14.30 pomerila s Češko. V kolikor bo osvojila enega izmed prvih dveh mest, jo do nedelje čakata še dodatni tekmi za razvrstitev od 9. do 12. mesta.