Odigrana zadnja tekma v letošnjem letu

Zadnjo tekmo v koledarskem letu sta odigrali zasedbi Žalca in Velenja. Zmage so se veselile članice ŽRK Velenje.

Srečanje so bolje odprle domačinke, povedle so z 2:0. Tudi v nadaljevanju so bile nevarnejše za gol Velenja, najvišjo prednost pa so dosegle deset minut pred koncem prvega polčasa, ko je za 12:8 zadela Tina Robida. Nato pa so stvari v svoje roke vzele gostje in z delnim izidom 8:2 so na odmor odšle s prednostjo dveh zadetkov (16:14).

Prednost so v drugem polčasu odhranjale vse do 45. minute, ko so uspele Žalčanke izenačiti rezultat na 19. Zadela je Laura Cerovak. Dvoboj je bil izenačen vse do zadnjih minut srečanja, ko je Velenje povedlo za 3 in srečanje je bilo odločeno.

“Vesela sem, da smo s soigralkami stopile skupaj. Pokazale smo borbeno predstavo z veliko energije. Igrale smo ena za drugo, kar nas je pripeljalo do zmage,” je po tekmi povedala Nika Priteržnik, rokometašica Velenja.

Za domačinke iz Žalca je največ golov dosegla Laura Cerovak, sedem. Pri Velenjčankah jih je Nastja Ferenc dosegla osem. Z zmago so se Velenjčanke povzpele na sedmo mesto, Žalčanke so mesto pod njimi.