Odigrane tri modre tekme

Ta konec tedna so bile odigrana tri srečanja modre skupine 1. ženske rokometne lige.

Prve so na igrišče stopile igralke Velenja in Mlinotesta Ajdovščine. Gostje so odločno začele tekmo in si že v uvodnih minutah priigrale 6 zadetkov prednosti. Do odmora so prednost iz minute v minuto povečevale, za rezultat ob premoru 9:19. Tudi v drugem polčasu smo lahko spremljali enosmerni promet, prednost je le še rasla. 5 minut pred koncem je Mirjeta Bytiqi zadela za +15, na koncu pa je razlika znašala še dva gola več (18:35).

Pri domačinkah iz Velenja so Ines Kaltak, Aleksandra Žekič, Nastja Ferenc, Nika Oder in Ana Jeras zadele po trikrat. Pri Mlinarkah pa sta osemkrat zadeli Slađana Perazić in Ana Abina. Perazićeva je po srečanju povedala: Tekmo smo zelo dobro odprle v obrambi, s tem pa nam je steklo tudi v napadu. Skozi celotno srečanje smo ohranjale visoko raven igre. Posledično nesemo dve točki v Ajdovščino.”

Prva sobotna tekma je bila odigrana v Celju. Domačinke so bile boljše od Zagorja že na uvodu srečanja. Zagorjanke so prvi gol dosegle šele v 15. minuti, ko je semafor kazal 8:1. V drugem delu prvega polčasa so domačinke le dopustile nekaj več zadetkov, a so jih tudi več dosegle in razlika je bila ob odmoru 12 golov (18:6). Tudi v drugem polčasu je bila zgodba enaka, domačinke so prednost le še povečevale. Za končnih 36:14 je zadela Jasmina Pišek.

Za Celjanke je Iza Bon-Brzin dosegla 9 zadetkov, na drugi strani sta Lara Kolobarić in Lucija Žerko dosegli po 4 zadetke. Strelka končnega zadetka je po tekmi dejala: Po daljšem premoru smo v domači dvorani odigrale tekmo z Zagorjem. Prikazale smo nekaj dobrih kombinacij, v obrambi smo bile strpne. Mislim, da je bilo iz naše igre razvidno, da smo med dvomesečnim premorom dobro trenirale in da smo željne novih zmag v drugem delu tekmovanja.”

Manjša je bila razlika na srečanju med domačim Ptujem in ŽRK Krka Novo mesto. Prve so zadele domačinke, a so nato pobudo prevzele gostje. Ob polovici prvega polčasa je bil rezultat 7:3 v gorist gostij, da odmor pa so odšle z minimalno prednostjo, bilo je 12:11. V drugi polčas so bolje vstopile gostje, ki so z delnim izidom 4:0 zopet ušle tekmicam. Pred zadnjo četrtino srečanja je bila razlika 6 zadetkov, ki je zadostovala za miren zaključek tekme. Končni rezutat je bil 32:25 za Novomeščanke.

Ob zmagi je Erin Novak dosegla 10 zadetkov, pri Ptujčankah je enega manj dosegla Minea Kolenko.