Ormožani brez možnosti v Trebnjem

Ob 19. uri sta se v Trebnjem srečali ekipi Trima in RK Jeruzalem Ormož. Trebanjci so upravičili vlogo favoritov in slavili s 37-28.

Domači so odlično odprli tekmo in v prvih 4 minutah povedli s 3-0. Prvi gol za Ormožane je šele po 5 minutah igre dosegel Bojan Čudič. V 11. minuti so se gostje po novem zadetku Čudiča približali zgolj na gol zaostanka (5-4). Trimo se je v nadaljevanju znova oddaljil na 3 zadetke prednosti, a so gostje zaostanek znova izničili. V 16. minuti je Denis Škrinjar tako poravnal na 9-9. Do polčasa sta si moštvi izmenjavali vodstvo, na odmor pa so z minimalno prednostjo odšli rokometaši Trima.

V drugem polčasu so gostitelji pričeli podobno kot v prvem delu igre. V 35. minuti je Trimo povedel z 20-17. Vodstvo Trebanjcev je počasi raslov, v 47. minuti pa je Staš Slatinek Jovičič prvič na tekmi zadel za +6 (29-23). Prednost domačih se je izkazala za prevelik zalogaj za Ormožane, ki srečanja več niso uspeli obrniti.

Prvi strelec Trima je bil Filip Glavaš s 6 zadetki. Rok Žuran in Tilen Kosi sta jih za Ormož zadela 7.