Pick ubranil naslov madžarskega prvaka

V soboto je peterica slovenskih rokometašev s Pick-om iz Szegeda postala madžarski prvak. Z zmago nad Veszprémom so že petič sedli na madžarski prestol.

Dean Bombač, Borut Mačkovšek, Matej Gaber, Mario Šoštarič in Nik Henigman so v soboto skupaj z ekipo Pick Szegeda postali madžarski prvaki.

Tekma za zlato proti Veszprému je bila zelo napeta in izenačena. Nobena od ekip ni bila dlje v vodstvu. Ob polčasu sta se ekipi razšli z izenačenim rezultatom. Kljub rdečemu kartonu, ki ga je Bence Banhidi prejel ob polčasu, Szeged ni popuščal. V zadnji minuti je bil rezultat 29:29, ko je Veszprem napadal, a žal izgubil žogo. Žogo je v roke dobil Mikler, ki je zadel in postavil končni rezultat 30:29 za zmago.

Za zmago je Bombač prispeval 6 zadetkov, Mačkovšek 2, Gaber in Henigman po 1 zadetek, Šoštarič pa se žal ni vpisal med strelce.