Po dobrem prvem polčasu Trimo neuspešen v Švici

Rokometaše Trima iz Trebnjega je nocoj čakala preizkušnja 8. kroga lige EHF. Trebanjci so se že v ponedeljek odpravili proti Švici, kjer jih je pričakoval Kadetten Schaffhausen, večkratni švicarski prvak. Slovenci so dobro krenili v tekmo, a po lepem prvem polčasu so rokometaši Trima v nadaljevanju popustili in izgubili s 24-21.

Prvi polčas, ki se je odvijal precej izenačeno se je zaključil po notah gostov iz Slovenije. Priča smo bili izenačenemu uvodnemu delu, nato pa je Švicarjem uspela lepa serija kar štirih zaporednih golov. Kadetten Schaffhausen so na ta način povedli z 8-5 in Trimo spravili v ne zavidajoč položaj. Trebanjci so kmalu odgovorili s svojo serijo 0-3, ki sta jo izvedla Darko Cingesar in Dino Hamidović z dvema zadetkoma. Rezultat je bil v tem trenutku izenačen na 9-9, domače pa je do prednosti znova popeljal Lukas Herburger (10-9). A preobratov v prvem polčasu še ni bilo konec. Trimo je namreč pred iztekom prvega dela srečanja znova izpeljal serijo 0-3 in na ta način na odmor odšel z vodstvom (10-12).

V drugem polčasu so rokometaši Schaffhausena hitro vzpostavili ravnotežje na igrišču. Najprej so izid poravnali na 13-13, po dobrih desetih minutah drugega polčasa pa so Švicarji še dodatno pritisnili in s tremi zaporednimi goli povedli s 17-14. Omenjena serija se je izkazala za odločilno, saj se Trebanjci do konca srečanja gostiteljem več niso približali na manj kot dva zadetka zaostanka. Gostje so zadetkoma Gregorja Potočnika in Lana Grbica v zaključku tekme omilili poraz za končnih 24-21. Najboljši strelec v vrstah Trima je bil Mihajlo Radojković s 5 zadetki, največ težav pa je Slovencem povzročal Jonas Schelker, ki je zabil 7 golov.

Časa za počitek Trebanjci nimajo, saj jih že v četrtek čaka gostovanje v Mannheimu pri Rhein-Neckar Lownu.

KADETTEN SCHAFFHAUSEN : RK TRIMO TREBNJE 24 : 21