Pomembna zmaga Celjank, izenačenje med Koprom in Olimpijo

V 1. ženski rokometni ligi smo minuli vikend spremljali dva zanimiva in napeta obračuna. Celjanke so se veselile zmage, obračun v Kopru pa nam ni prinesel zmagovalca.

1. ženska rokometna liga, 1. – 4. mesto

V Celju sta ekipi Ajdovščine in Z’dežele odprli končnico v 1. ženski rokometni ligi. Tekma je bila zelo izenačena, a so si Celjanke devet minut pred koncem tekme nabrale razliko treh zadetkov, ki so jih uspele obdržati do konca in tekmo dobile z rezultatom 27:25. Celjanke so tako prvič v sezoni premagale ekipo Ajdovščine.

petek, 29. aprila:
ŽRK Z’DEŽELE : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 27:25 (13:13)
Krajnc in Čerenjak po 5; Abina 8, Janković Rustja po 4.

1. ženska rokometna liga, 9. – 12. mesto

V Kopru je bila v soboto odigrana tekma med Koprom in Olimpijo, ki se je zaključila z delitvijo točk. Tekma je bila zelo napeta, saj sta si ekipi izmenjevali vodstvo in tako do konca niso vedeli, kdo bo končni zmagovalec. V zadnji minuti je Olimpija že vodila, a je za izenačenje poskrbela Zana Kadić.