Prapotnik: “Delitev točk je pravična”

Prleki so na Obalo prišli kot papirnati favoriti, a so iztržili le polovičen izkupiček proti zadnjeuvrščenim tekmecem v 14-članski Ligi NLB. Prvi polčas je minil v izenačeni in enakovredni predstavi, v začetku drugega pa je sprva kazalo na zanesljivo zmago izbrancev gostujočega trenerja Saše Prapotnika, ki so z dobro predstavo v obeh smereh v 40. minuti povedli z 21:15.

V končnici dvoboja so gosti močno popustili. Gostitelji so jim v 58. minuti povsem zadihali za ovratnik in znižali na 25:26, le minuto kasneje pa je Marko Nikolić izenačil na 26:26 in postavil končni izid na dvoboju. V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Nikolić z osmimi in Urh Jakob Poberaj s šestimi goli, v gostujoči pa Jure Kocbek z devetimi in Rok Žuran s petimi zadetki.

Leon Alessio, vratar Butana plina Izole:
“Vedeli smo, da tekma težka. Prvi polčas nismo odigrali tako dobro, kot drugega. Tedaj smo se borili tako, kot je treba in za to bili nagrajeni s točko.”

Saša Praprotnik, trener Jeruzalema Ormoža:
“Mislim, da je delitev točk pravična. Mi smo dvakrat imeli visoko prednost in jo izpustili, Butan plin Izola pa si je z borbenostjo priborila zasluženo točko.”

Ekipa iz Izole bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, ormoška pa bo gostila Maribor Branik.