Prenovljena ekipa Krima odigrala prvo tekmo

Rokometašice RK Krim Mercator so v nedeljo opravile prvo pripravljalno tekmo pred novo sezono. Krimovke bodo v prihajajoči sezoni že 27. zapored nastopale v elitni Ligi prvakinj. V nedeljo je v Stožicah gostovala ekipa slovaške Iuvene Michalovce. Zmaga je zanesljivo ostala v Ljubljani, varovanke Uroša Bregarja so slavile z rezultatom 37:26. Razpoložena je bila Tjaša Stanko z osmimi zadetki.

Gostiteljice so že v uvodnih minutah prevzele pobudo tako v napadu kot tudi v obrambi. Slovaške tekmice so v prvih 30. minutah realiziarle zgolj devet strelov na gol, medtem, ko so bile krimovke uspešne kar 22-krat.

V drugem polčasu je trener Bregar priložnost ponudil tudi mladim rokometašicam, ki so brez težav zadržale prednost in se veselile prve zmage v tekmovalni sezoni 2021/22.

V nadaljevanju pripravljalnega obdobja ekipo Krima čaka še nekaj preizkušenj. Poleg tradicionalnih krajših priprav s črnogorsko Budućnostjo bodo konec avgusta ljubljanske rokometašice odpotovale še v hrvaško Koprivnico na Memorialni turnir Josipa Samardžije Bepa ter v madžarski Balatonboglar.